Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe Karınca (Temmuz Ağustos)

benzthous

Yumurta
23 Tem 2021
6
0
5
LV
0

Öncelikle selamlar karınca hobisine yeni başlıyorum. İstanbulda yaşıyorum 23 Temmuz itibariyle Temmuz ve Ağustos aylarında kraliçe karınca bulabilir miyim? takvime baktım, ancak tam olarak sizden bilgi almak istedim. İyi forumlar

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Tetramorium cataglyphis vb bulursun uçuş takvimine guvenmiyorum messor arıyorsan yazın ucmazlar (uçabilirler ama çok düşük ihtimal) sonbahar ve ilkbahar gibi uçarlar

benzthous

Yumurta
23 Tem 2021
6
0
5
LV
0

Cevaplarınız için teşekkürler, İstanbul'da hava durumda yağmur gözükmüyor şansımın düşük olduğunu düşünüyorum umarım başarılı olurum.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

Cevaplarınız için teşekkürler, İstanbul'da hava durumda yağmur gözükmüyor şansımın düşük olduğunu düşünüyorum umarım başarılı olurum.
Şu yağmur olayına çok fazla takılmayın bence, tamam kabul edilebilir bi etkisi vardır illaki ama direk olarakta yağmur gibi şeylere şartlanmayın.. ben çok kraliçe buldum ve hiç birinde yağmur öncesi ve sonrası değildi sıcak ve çok rüzgarlı olmayan havalarda park bahçe yeşil ve açıklık alanlara bakın..

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Haklı yağmur olmadı diye uçuş olmayacak diye bişey yok zaten yazın nemi az seven kurak yerlerde yaşayan cataglyphis gibi türler uçuyor

benzthous

Yumurta
23 Tem 2021
6
0
5
LV
0

Aramaya devam ediyorum, cevaplarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:

benzthous

Yumurta
23 Tem 2021
6
0
5
LV
0

İlk defa aramaya çıktım bugün, tabi biraz moralim bozuldu bulamadığım için, ancak devam edeceğim. Pazar günü ormana gideceğim zaten orda bulabilme şansımın yüksek olduğunu düşünüyorum.

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Göz alışkanlığı da önemli eskiden solenopsis ve tetramorium kraliçelerini başka bir böcek saniyordum ?

Users who are viewing this thread

Üst Alt