Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe mi Türü ne Neden yumurtlamıyor?

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Arkadaşlar fotoğrafların açısından erkek gibi çıkmış ama erkek olmadığına neredeyse eminim çünkü yanında erkeği vardı kıyasladım. Yeni fotoğraflarını koydum
Kış uykusuna yatmadan yumurtlamaması kesin mi hiç ihtimal yok mu
Kraliçe bu

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Ben hiçbir kraliçemi kış uykusuna yatırmadım gayette iyi yumurtladılar ama bazen kraliçeler kış uykusuna yatıp sonra yumurtluyorlar bence 1 2 hafta bekle yumurtlamazsa kış uykusuna yatır

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
912
555
375
Ödüller
12
LV
4

Arkadaşlar fotoğrafların açısından erkek gibi çıkmış ama erkek olmadığına neredeyse eminim çünkü yanında erkeği vardı kıyasladım. Yeni fotoğraflarını koydum
Kış uykusuna yatmadan yumurtlamaması kesin mi hiç ihtimal yok mu
Bu kraliçe
Merhaba sitenin taşlarında buldum yuva yoktu etrafta ve yanında aynı tür erkeği olduğunu düşündüğüm kanatlıbir karınca daha vardı.
Eve getireli 3 gün oldu biraz stres yaratmış olabilirim hala yumurtlamadı
Kraliçe midir türü nedir neden yumurtlamaz önerilerinz varsa alabilirim ilk defa buluyorum çünkü.
Şimdiden teşekkürler
Bu erkek,abdömenine bakabilirsiniz antenden erkek ya da dişi belirlemek saçmadır daha doğrusu spesifik kriter değildir.Konu bitti

pofdzm

Media
30 Eyl 2020
39
7
50
LV
0

Ben hiçbir kraliçemi kış uykusuna yatırmadım gayette iyi yumurtladılar ama bazen kraliçeler kış uykusuna yatıp sonra yumurtluyorlar bence 1 2 hafta bekle yumurtlamazsa kış uykusuna yatır
Ben de aynı türü sitenin taşlarında kanatlarını kaybetmiş halde buldum. 2 hafta geçti yumurtlamadı hala ama enerjisi yerinde. Sanırım bir kış uykusu gerekiyor. Kraliçe olduğuna eminim Reddit ve Discord gibi platformlarda deneyimli insanlarla birlikte doğrulamıştım.

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Ben de aynı türü sitenin taşlarında kanatlarını kaybetmiş halde buldum. 2 hafta geçti yumurtlamadı hala ama enerjisi yerinde. Sanırım bir kış uykusu gerekiyor. Kraliçe olduğuna eminim Reddit ve Discord gibi platformlarda deneyimli insanlarla birlikte doğrulamıştım.
Deney tüpünün sıcaklığı kaç derece

pofdzm

Media
30 Eyl 2020
39
7
50
LV
0

Deney tüpünün sıcaklığı kaç derece
Oda sıcaklığı, genel olarak 15-18 araları. Şimdi Discord platformu üzerinden bazı insanlarla konuştum sıcaklığın yetersiz olduğunu ve 25-28 gerektiğini o yüzden kış uykusuna yatırmayı ve bahar da kaldırmam söylediler.

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Oda sıcaklığı, genel olarak 15-18 araları. Şimdi Discord platformu üzerinden bazı insanlarla konuştum sıcaklığın yetersiz olduğunu ve 25-28 gerektiğini o yüzden kış uykusuna yatırmayı ve bahar da kaldırmam söylediler.
Sıcaklık düşük olduğu için yumurta bırakmıyor bence yatır kış uykusuna

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
912
555
375
Ödüller
12
LV
4

Hangi dc grubu

pofdzm

Media
30 Eyl 2020
39
7
50
LV
0

Kış uykusunu atlayarak bir şekilde tüpü sıcak tutsam olur mu? Kış uykusunu yapmamak sağlıksız bir şey mi? Şimdi reddit üzerinde de sordum bu soruyu ordan herkes deneyimlerini anlatır size de sormak istedim.

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Kış uykusunu atlayarak bir şekilde tüpü sıcak tutsam olur mu? Kış uykusunu yapmamak sağlıksız bir şey mi? Şimdi reddit üzerinde de sordum bu soruyu ordan herkes deneyimlerini anlatır size de sormak istedim.
Kış uykusuna yatırmana gerek yok sıcaklık sağlayabilceksen

Normalde kış uykusu gerekli işçiler çok çalıştığı için kraliçede çok yumurtladığı için dinlenmeleri gerekiyor ama o kraliçe yeni uçuş yapmış dinlenmesine gerek yok 2 3 hafta sıcaklık sağla yumurtlamazsa kış uykusuna yatır

pofdzm

Media
30 Eyl 2020
39
7
50
LV
0

Kış uykusuna yatırmana gerek yok sıcaklık sağlayabilceksen

Normalde kış uykusu gerekli işçiler çok çalıştığı için kraliçede çok yumurtladığı için dinlenmeleri gerekiyor ama o kraliçe yeni uçuş yapmış dinlenmesine gerek yok 2 3 hafta sıcaklık sağla yumurtlamazsa kış uykusuna yatır
Reddit'dekiler yaşam döngüsüne hiç karışmaması ve eğer karışırsam bu onu ve performansını kötü etkileyebileceğini söylediler. Sanırım ben her ihtimale karşı yatırcam bunu, havalar da soğuk zaten, koysam bir kenara yatar.

pofdzm

Media
30 Eyl 2020
39
7
50
LV
0

Bu arada konuyla alakasız bir soru soracağım, Formica ailesinin güneş banyosu yaptığını duydum. Güneş banyosunu ne zaman yapıyorlar ve yaparlarken aralarından kraliçeyi yakalamak mümkün mü?

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Güneş banyosunu ilk defa sizden duyuyorum fakat gelişmiş bir koloniden kraliçeyi alıp işçileri ölüme terk etmenizi tavsiye etmem

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
989
497
325
Ödüller
13
LV
4

Bu arada konuyla alakasız bir soru soracağım, Formica ailesinin güneş banyosu yaptığını duydum. Güneş banyosunu ne zaman yapıyorlar ve yaparlarken aralarından kraliçeyi yakalamak mümkün mü?
Rufa, lugubris gibi bazı yapıyor ama tüm türler yapmıyor diye biliyorum kraliçe çıkmaz diye tahmin ediyorum çıksa bile kraliçeyi zaten 20 tane vardır diye varsayım yapıp alma 1 de olabilir 2 de bunu bilemeyiz bu yüzden boşver doğada olan doğada kalsın

pofdzm

Media
30 Eyl 2020
39
7
50
LV
0

Rufa, lugubris gibi bazı yapıyor ama tüm türler yapmıyor diye biliyorum kraliçe çıkmaz diye tahmin ediyorum çıksa bile kraliçeyi zaten 20 tane vardır diye varsayım yapıp alma 1 de olabilir 2 de bunu bilemeyiz bu yüzden boşver doğada olan doğada kalsın
Bizim burada bir Formica yuvası var, 4-5 yıldır orda. Büyük ihtimalle birden fazla kraliçe vardır. İnternette bir konuşmaya şahit oldum güneş banyosu sırasında Formica kraliçesi yakalamaktan bahsediyorlardı. Zaten ben o sırada almayı düşünmüyorum sadece merak ettim, öbür seneye uçuşlar olunca kapcam bir kaç tane.

Users who are viewing this thread

Üst Alt