Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçe transfer

eneeesss

Pupa
3 Nis 2023
91
14
30
LV
0

İlk işçilerim tahminimce bir kaç haftaya çıkar şuan kraliçenin olduğu test tüpü ufak 8cm falan bunun içinde besleme yapmam çok zor olur işçiler çıkmadan transfer yapmalı mıyım suları da oldukça az

Benzer konular

AnAntlas

Yumurta
15 May 2023
18
4
15
LV
0

İlk işçilerim tahminimce bir kaç haftaya çıkar şuan kraliçenin olduğu test tüpü ufak 8cm falan bunun içinde besleme yapmam çok zor olur işçiler çıkmadan transfer yapmalı mıyım suları da oldukça az
Hocam söylediğim method pek sağlıklı değildir ama işçisi yoksa pıt pıt vur manuel at, besleyemem diyorsun çünkü. Ama nanitikler (ilk işçiler) çıkınca ilk beslemeyi yapabilirsen suları bitene kadar idare et sonra ışık dayayınca işçiler geçirir kalanları.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,985
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Hocam söylediğim method pek sağlıklı değildir ama işçisi yoksa pıt pıt vur manuel at, besleyemem diyorsun çünkü. Ama nanitikler (ilk işçiler) çıkınca ilk beslemeyi yapabilirsen suları bitene kadar idare et sonra ışık dayayınca işçiler geçirir kalanları.
Valla bende geçen sezon bulduğum messoru kış uykusuna yatırmıştım 3 ay sonra normal odaya aldığımda yumurtlamıştı transferi manuel yaptım direk kraliçeyi tüpten çıkarıp diğer tüpe aldım yumurtlarıda kulak temizleme çubuğu ile alıp transfer ettim.. çok zorda kalınmadığı sürece tavsiye etmiyoruz manuel transferden sonra mutlaka 1 hafta hiç rahatsız etmeyiniz..

eneeesss

Pupa
3 Nis 2023
91
14
30
LV
0

bakalım beslemeyi denerim ilk işçi çıktığında

Barış Akaylar

Yumurta
12 Haz 2023
5
0
5
LV
0

İlk işçilerim tahminimce bir kaç haftaya çıkar şuan kraliçenin olduğu test tüpü ufak 8cm falan bunun içinde besleme yapmam çok zor olur işçiler çıkmadan transfer yapmalı mıyım suları da oldukça
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Aga sularının bitmesini bekle küflenmediyse İlk işçiler çıkınca besle ve başka bir test tüpü hazırla ona transfer et kalan yumurtalarıda kulak temizleme çubuğuyla transfer edebilirsin

Users who are viewing this thread

Üst Alt