Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

kraliçemi eger kraliceyse turu hakkinda yardimci olabilirseniz sevinirm

fthylcn

Yumurta
5 Kas 2021
7
0
5
LV
0

merhaba arkadaşlar, 30 ekimde yağmurlu bir gecenin sonunda güneşli bir günde:) apartmanın içinde buldum ayrı yerlerde 2 tane ,pek bir bilgim yok bu konularda,netten araştırdım biraz kraliçe olduğunu düşünüyorum bilgi verirseniz sevinirim.bu şekilde tüpe koydum yanlışım varsa yardımcı olursanız sevinirim.
IMG20211105162951.jpg
IMG20211105163005.jpg
IMG20211105163137.jpg

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Cinsi Messor.. tüp kurulumu doğru lakin birde tüpün yüzeyini ışık almayacak şekilde kaplaman gerekir.. daha sonrasında ise sakin ve karanlık bir ortamda tutup yumurtlamasını beklemek.. bu sürede mümkün olduğunca çok sık kontrol edip bakmamaya çalış en ufak bir sarsıntıda stresse girerler..

fthylcn

Yumurta
5 Kas 2021
7
0
5
LV
0

Cinsi Messor.. tüp kurulumu doğru lakin birde tüpün yüzeyini ışık almayacak şekilde kaplaman gerekir.. daha sonrasında ise sakin ve karanlık bir ortamda tutup yumurtlamasını beklemek.. bu sürede mümkün olduğunca çok sık kontrol edip bakmamaya çalış en ufak bir sarsıntıda stresse girerler
teşekkür ederim.küçük karton kutu içersinde kırmızı beze sarılı olarak muhafaza ediyorum sanırım yeterli olucaktır.

AsEtAxT

Süper Majör
20 Tem 2021
242
69
110
Ödüller
2
LV
1

teşekkür ederim.küçük karton kutu içersinde kırmızı beze sarılı olarak muhafaza ediyorum sanırım yeterli olucaktır.
Sen baya şanslısın istanbul'da messor uçuşları bitti heralde ben bulamıyorum artık şansımı ilkbaharda deniyecem.

fthylcn

Yumurta
5 Kas 2021
7
0
5
LV
0

apartmanın bahçesinde yuvaları var 3-4 gündür binanın etrafında çokça görüyorum.yakınlarda olsaydınız sizin için yakalardım.

fthylcn

Yumurta
5 Kas 2021
7
0
5
LV
0

anladım.iyice araştırma yapayım netten,pek bilgim yok çünkü.hangi koşulları sağlamam gerekli vs. oldukça heyecanlıyım:) yanlış birşey yapmak istemem.

AsEtAxT

Süper Majör
20 Tem 2021
242
69
110
Ödüller
2
LV
1

anladım.iyice araştırma yapayım netten,pek bilgim yok çünkü.hangi koşulları sağlamam gerekli vs. oldukça heyecanlıyım:) yanlış birşey yapmak istemem.
Tamamdır en iyisi o zaten ama sorsan burdaki arkadaşlarda baya yardım ederler :D

fthylcn

Yumurta
5 Kas 2021
7
0
5
LV
0

herkese merhaba arkadaşlar.halihazırda konu varken yenisini açmadım resimdeki vatandaşı 3 gün önce evin bahçesinde tadilat yaparken parke taşın altında bulmuştum.bugün yumurta bırakmış.cinsi hakkında yardımcı olablirmisiniz.bu arada açtığım konudaki kraliçelerimde oldukça fazla yumurtladı aralık ayında olmamıza rağmen.kendimce ısı odası yapmıştım. ilk deneyimim olmasına rağmen oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum.tavsiye ve eleştirilere açığım teşekkür ederim.
IMG20211129150600.jpg
IMG20211129150638.jpg
IMG20211129150603.jpg

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

herkese merhaba arkadaşlar.halihazırda konu varken yenisini açmadım resimdeki vatandaşı 3 gün önce evin bahçesinde tadilat yaparken parke taşın altında bulmuştum.bugün yumurta bırakmış.cinsi hakkında yardımcı olablirmisiniz.bu arada açtığım konudaki kraliçelerimde oldukça fazla yumurtladı aralık ayında olmamıza rağmen.kendimce ısı odası yapmıştım. ilk deneyimim olmasına rağmen oldukça başarılı olduğunu düşünüyorum.tavsiye ve eleştirilere açığım teşekkür ederim.Ekli dosyayı görüntüle 10856Ekli dosyayı görüntüle 10857Ekli dosyayı görüntüle 10859
Aphaenogaster cinsi

Users who are viewing this thread

Üst Alt