Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçemin Yumurtaları Çıkmıyor

Quilhime

Yumurta
13 Nis 2022
13
0
5
LV
0

Yaklaşık bir ay önce messor kraliçe yumurtladı fakat hala yumurtalar ilk çıktıklarındaki gibiler. Arada bir bakıyorum üstündeki coverı çıkartmadan suyu var gerek yok diye yemek vermedim. Oda sıcaklığına yakın seviyelerde sıcaklık. Başka herhangi bir şey yapmadım. Yumurtaların çıkmaması normal mi, ortalama yumurtalar kaç günde ayda çıkıyor ? Yardımcı olursanız sevinirim.

Benzer konular

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Kraliçe strese girmiş olabilir, çiftleşmemiş olabilir, sıcaklık düşük olduğu için olabilir vs. gibi bir çok nedeni olabilir.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Normal şartlarda ortalama 50-60 gün ama normal şartlar dedim nedir bunlar
birincisi stress ne kadar az kontrol edersen o kadar iyi coverı bile açmana gerek yok 10 günde bir kraliçenin yaşadığını haraket ettiğini görmen yeterli sürekli açıp yumurtalara veya kraliçeye bakman süreyi kısaltmayacak veya uzatmayacak..
İkincisi karanlık ve sıcak bir ortamda tutacaksın sıcaklık 24-25 derecelerde olduğu sürece sıkıntı olmaz herşey normal şekilde işler..

Quilhime

Yumurta
13 Nis 2022
13
0
5
LV
0

Kraliçe strese girmiş olabilir, çiftleşmemiş olabilir, sıcaklık düşük olduğu için olabilir vs. gibi bir çok nedeni olabilir.
Çiftleşmemiş olsaydı yumurtlayamazdı diye düşünüyorum... Strese girmesi için bir neden yok ortada açıp bakmıyorum kurcalamıyorum, sıcaklık messor kraliçeleri için ideal 24-25 derece
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Normal şartlarda ortalama 50-60 gün ama normal şartlar dedim nedir bunlar
birincisi stress ne kadar az kontrol edersen o kadar iyi coverı bile açmana gerek yok 10 günde bir kraliçenin yaşadığını haraket ettiğini görmen yeterli sürekli açıp yumurtalara veya kraliçeye bakman süreyi kısaltmayacak veya uzatmayacak..
İkincisi karanlık ve sıcak bir ortamda tutacaksın sıcaklık 24-25 derecelerde olduğu sürece sıkıntı olmaz herşey normal şekilde işler..
Karanlık konusunda bir sıkıntı var sadece oda ben PVC kağıt bulamadım ondan kaynak şeffaf kırmızı dosya kağıdı kullandım kırmızı rengin koyuluğu az olduğu için 3 tur sardım etrafını karanlık konusunda sıkıntı olur mu ? Fotoğrafını ekliyorum.

Ekli dosyalar

• 16522458749343778214268660505499.jpg
    16522458749343778214268660505499.jpg
    193.4 KB · Görüntüleme: 104
Son düzenleme:

dogucank96

Yumurta
16 Nis 2022
19
10
15
LV
0

Çiftleşmemiş olsaydı yumurtlayamazdı... Strese girmesi için bir neden yok ortada açıp bakmıyorum kurcalamıyorum, sıcaklık messor kraliçeleri için ideal 24-25 derece

Karanlık konusunda bir sıkıntı var sadece oda ben PVC kağıt bulamadım ondan kaynak şeffaf kırmızı dosya kağıdı kullandım kırmızı rengin koyuluğu az olduğu için 3 tur sardım etrafını karanlık konusunda sıkıntı olur mu ? Fotoğrafını ekliyorum.
Karanlık tabi ki sıkıntı yapar strese girer. Tüpü karanlık bir yere koy ama sallanmayacak şekilde.

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Çiftleşmemiş olsaydı yumurtlayamazdı... Strese girmesi için bir neden yok ortada açıp bakmıyorum kurcalamıyorum, sıcaklık messor kraliçeleri için ideal 24-25 derece

Çiftleşmeyip yumurtlayabilirler. Genellikle çiftleşmeden yumurtladıklarında yumurtaları büyütmüyorlar.

Users who are viewing this thread

Üst Alt