Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kraliçenin kanat düşürmemesi

BedirhanM

Pupa
23 Nis 2022
86
8
30
LV
0

Dün bulduğum iki kanatlı kraliçenin birisi kanatlarını düşürmüşken diğerinin kanatları hala duruyor, acaba bu çiftleşmemiş olduğunu mu gösteriyor?

Benzer konular

Rejoz

Media
10 Haz 2022
102
29
55
Ödüller
1
LV
1

Bilemeyiz 1 1.5mHafta Tut Yumurtlamssaa Sal Yazık Olmasın Hayvana

BedirhanM

Pupa
23 Nis 2022
86
8
30
LV
0

Bilemeyiz 1 1.5mHafta Tut Yumurtlamssaa Sal Yazık Olmasın Hayvana
Evet bende o yüzden kontrol ediyorum, çiftleşmemişse yazık olmasın diye ama bir yerde çiftleşmemiş karıncaların da yumurtladığı ama yumurtalardan sadece prens ve prenseslerin çıktığını okumuştum, bu doğru mu?

Rejoz

Media
10 Haz 2022
102
29
55
Ödüller
1
LV
1

Evet bende o yüzden kontrol ediyorum, çiftleşmemişse yazık olmasın diye ama bir yerde çiftleşmemiş karıncaların da yumurtladığı ama yumurtalardan sadece prens ve prenseslerin çıktığını okumuştum, bu doğru mu?
Bildiğim Kadarıyla Evet Öyle Bir Olay Var Erkek Oluyor Sürekli

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

erkek alete çıkar sadece dişi değil çoğunlukla çıkıcak kadar gelişmez

BedirhanM

Pupa
23 Nis 2022
86
8
30
LV
0

Hala kanat düşürmedi, çiftleşip kanat düşürmeden uzun süre kanatlı kalan kraliçeler oluyor mu? Çünkü gözlemledigim kadarıyla çiftleşmemiş kraliçeler uçuşa geçmek için bir yerlere tırmanıyor ama çiftleşmiş olanlar yerde yuva arıyor ve tek oluyor. Bu da tekti ve yerde betonda geziniyordu, bu yüzden çiftleşmiş oldugunu düşündügüm bir kraliçe fakat kanatlarının hala düşmemesi şüpheye düşürüyor.

deadrune

Pupa
26 Mar 2022
64
21
30
LV
0

Hala kanat düşürmedi, çiftleşip kanat düşürmeden uzun süre kanatlı kalan kraliçeler oluyor mu? Çünkü gözlemledigim kadarıyla çiftleşmemiş kraliçeler uçuşa geçmek için bir yerlere tırmanıyor ama çiftleşmiş olanlar yerde yuva arıyor ve tek oluyor. Bu da tekti ve yerde betonda geziniyordu, bu yüzden çiftleşmiş oldugunu düşündügüm bir kraliçe fakat kanatlarının hala düşmemesi şüpheye düşürüyor.
kanatlı şekilde 20+ işçiye ulaştığım messor kolonim vardı hocam. Nadir olsa da olabilir

Users who are viewing this thread

Üst Alt