Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

L4 murinus kabuk sıkışması

Ardakuzey

Yumurta
13 Tem 2022
18
4
15
LV
0

IMG_20230430_115837.jpg
Screenshot_2023-04-29-20-55-23-404_com.whatsapp.jpg
Merhabalar dün L4 murinus edindim canlı eve gelince yoktu arkadaşa yazdım ağını karıştır dedi canlıyı buldum kabukta sıkışmış ne yapabilirim acil şimdiden yardim edenlere teşekkür ederim (canlıyı uzun zamandır araştırarak aldım)

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,856
475
Ödüller
20
LV
5

Canlıyı araştırarak aldım demişsiniz ama iyi araştırmamışsınız demekki murinuslar yoğun ağ örücü ve sling evrelerinde fırsatçı kazıcıdırlar karmaşık ve perdeli tüneller yaparlar.. muhtemelen kabuk attığı esnada karıştırdınız.. bende 3 Murinus sahibiyim ama daha bi kere kendilerini göremedim yem ver nemlendirmesini yap yeter çok kurcalamayın onlar kendilerine göre yaşam ve kabuk atacak alanlar yaratır..

Ölmedi ise şu anda yapacağın tek şey biraz nemi arttırıp karanlık ve sıcak ortamda bekletmen olur

Emre Özer

Pupa
9 May 2022
72
14
30
LV
0

Bende uzun zamandır görmedim benim muriyi hatta bir önceki kabukta 1 buçuk ay gölgesini bile görememiştim. Bazen ön ayaklarını çıkartıyor yaşadığını anlıyorum :) Sizinkide inşallah kurtarır kabuktan

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Torf çok nemsiz kalmış zaten hatayı en başta yapmışsınız , @Erastes dediklerini yapmaktan başka elden bir şey gelmez. Kurtulacağını pek sanmıyorum ama umarım canlı kurtulur, ayrıca kürdanları çıkarın küf yapar onlar.

Ardakuzey

Yumurta
13 Tem 2022
18
4
15
LV
0

Teşekkürler ederim kurtardim canliyi
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Canlıyı araştırarak aldım demişsiniz ama iyi araştırmamışsınız demekki murinuslar yoğun ağ örücü ve sling evrelerinde fırsatçı kazıcıdırlar karmaşık ve perdeli tüneller yaparlar.. muhtemelen kabuk attığı esnada karıştırdınız.. bende 3 Murinus sahibiyim ama daha bi kere kendilerini göremedim yem ver nemlendirmesini yap yeter çok kurcalamayın onlar kendilerine göre yaşam ve kabuk atacak alanlar yaratır..

Ölmedi ise şu anda yapacağın tek şey biraz nemi arttırıp karanlık ve sıcak ortamda bekletmen olur
Merhabalar teşekkürler ederim ama aldığım arkadaş demişti ağı dağit bul diye canlıyı kendim nemli bir yere koyarak kabuk atmasina yardimci oldum minik minik ayağını kurtarmasını sağladım ondan sonra ayakları kurtardı

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,856
475
Ödüller
20
LV
5

Kötü bir tecrübe ve başlangıç olmuş ama sevindim kurtulduğunu.. bundan sonra çok sık rahatsız etmeyin daha dikkatli olun :)

Users who are viewing this thread

Üst Alt