Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Lasius Yardım

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

arkadaşlar günlüğü olan lasiuslarımız 15 işci cıivarında. Bir ara pamuktan hiç ayrılmazlardı ve yemek yemezlerdi. Besleme oldu bir kere vs. Normalden biraz daha uzun bir süre aç kaldılar 5 gün kadar. Sonra içeriye 3 lasius işcisi küsüratında bir örümxek attım. Şekerli su vs verdim. Giriş pamuğunu kazmaya başladılar. Acaba amaçları tüpü doldurmakmı yoksa açmı hala bu arkadaşlar. Diğer karıncalarımada bu kadar yem veriyorum ama onlar böyle yapmıyor. Umarım tüp büyük gelmiştir bu kadar açlarsa işimiz zor

Ekli dosyalar

• BACA13AB-6178-438F-A37A-1BEA88F8BCC5.jpeg
    BACA13AB-6178-438F-A37A-1BEA88F8BCC5.jpeg
    752.1 KB · Görüntüleme: 164

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
13
LV
4

aç olabilirler larvaları çokmu

29 Tem 2020
3
4
30
LV
0

arkadaşlar günlüğü olan lasiuslarımız 15 işci cıivarında. Bir ara pamuktan hiç ayrılmazlardı ve yemek yemezlerdi. Besleme oldu bir kere vs. Normalden biraz daha uzun bir süre aç kaldılar 5 gün kadar. Sonra içeriye 3 lasius işcisi küsüratında bir örümxek attım. Şekerli su vs verdim. Giriş pamuğunu kazmaya başladılar. Acaba amaçları tüpü doldurmakmı yoksa açmı hala bu arkadaşlar. Diğer karıncalarımada bu kadar yem veriyorum ama onlar böyle yapmıyor. Umarım tüp büyük gelmiştir bu kadar açlarsa işimiz zor
Pamuktan çıkma eğilimi oluyor genelde, bir outworlde bağlayabilirsin ve beslemeyi oradan yapabilirsin, bu şekilde hem sürekli tüpü sarsmamis olursun koloni stres yaşamaz hemde rahat rahat beslemeni yaparsın.

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

lasiusları kutuda unutmuştum 2 ay aç kaldılar birşey olmadı :) ama o kadar aç bırakma sürekli ve düzenli besle böylece verim alırsın

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

lasiusları kutuda unutmuştum 2 ay aç kaldılar birşey olmadı :) ama o kadar aç bırakma sürekli ve düzenli besle böylece verim alırsın
İstisnaydı zaten genelde 3 günde bir veriyorum . Yani sanırım bir outworld şart oldu bunlara. Tetralarda alışmışım 50 işci bile olsa tüpte devam edebiliyordum

Users who are viewing this thread

Üst Alt