Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Mantis

Alpay

Yumurta
19 May 2023
11
2
15
LV
0

Selamlar herkese, yav ben birkaç hafta önce mantis buldum, baya besledim büyüttüm. Şimdi bugün bir tanede erkek buldum. Çiftleştiler, aslında şu an çiftleşiyorlar diyebilirim. Peki şimdi napıcağım? Dişi bana eve cidden alıştı gitmiyorda. Şaka değil dışarı salmayı denedim sürekli üstüme yapışıyor. Yumurtlarsa okuduğuma göre 200 küsür yumurtluyormuş, ben o kadar küçük yavruya bakamam. Beslememde imkansızdır ne vericem.

Benzer konular

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
381
143
185
Ödüller
4
LV
2

Çiftleşme gerçekleştiren sonra erkeği ayırman iyi olur .
İyi bir bakım ile evet 200 kadar çıkabilir ve yemek vermezsen yamyam olurlar birbirlerini yerler eğer üreme gerçekleşir ve yavru alırsan dışarı salabilirsin bir kaç tanede kendine ayırıp besleme yapabilirsin yada beslemek isteyene yollayabilirsin

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

yavrulara, kokona bakamayacaksanız dışarı salın dışarıda bir ağacın vs üzerine koyarsanız yapışmaz size
,

Alpay

Yumurta
19 May 2023
11
2
15
LV
0

Çiftleşme gerçekleştiren sonra erkeği ayırman iyi olur .
İyi bir bakım ile evet 200 kadar çıkabilir ve yemek vermezsen yamyam olurlar birbirlerini yerler eğer üreme gerçekleşir ve yavru alırsan dışarı salabilirsin bir kaç tanede kendine ayırıp besleme yapabilirsin yada beslemek isteyene yollayabilirsin
Açıkçası onların aşırı küçük olacağını düşünüyorum yani beslemem imkansız bu sebepten. Ancak, dışarı bırakırsam bir mantis kadar iyi saklayamam. Şu an bulunduğu kaba yumurtlarsa, yavrular çıkana kadar orda tutsam. Sonra çıktıklarında dışarı salsam sıkıntı olmaz değil mi?

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Açıkçası onların aşırı küçük olacağını düşünüyorum yani beslemem imkansız bu sebepten. Ancak, dışarı bırakırsam bir mantis kadar iyi saklayamam. Şu an bulunduğu kaba yumurtlarsa, yavrular çıkana kadar orda tutsam. Sonra çıktıklarında dışarı salsam sıkıntı olmaz değil mi?
oothecaya(mantisin yumurtalarının olduğu şey) yavru çıkmaıs için uygun şartlar sağlayabilecek misiniz + çoğu mantiste gördüğüm şey onu ördükten sonra ölüyorlar çok geçmeden ömürleri kısa salmanız bu yüzden de daha iyi

Users who are viewing this thread

Üst Alt