Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Messor barbarus

• Konbuyu başlatan DRM
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:17

DRM

Yumurta
8 Ara 2021
5
0
5
LV
0

Selamlar oncelikle foruma yeni kayit oldum, bir tane messor barbarusum var 3 gundur bende hic yumurtasi yok oda sicakligim 23 - 25 derece arasi suanda yumurtlar mi yoksa kisin geldigini hissedip bir kac ay bekler mi sonucta messorlar ucuslarini kistan hemen once yapiyor eger yumurtlarsada ne kadar surer hem gelisimi acisindan soruyorum hemde ne kadar surede yumurtlar tesekkur ediyorum iyi gunler

Benzer konular

mudkipyigit

Media
19 Ağu 2021
99
29
55
LV
0

bence sen 1 2 hafta bekle yumurta yoksa kıs uykusuna yatirir brnim messor kralicem uykuya yatmadan yumurtlamisti

• Beğen
Tepkiler: DRM

DRM

Yumurta
8 Ara 2021
5
0
5
LV
0

bence sen 1 2 hafta bekle yumurta yoksa kıs uykusuna yatirir brnim messor kralicem uykuya yatmadan yumurtlamisti
messorlari kis uykusuna yatirmaya gerek var mi ?
yumurtlamazsa tek basina kis uykusuna yatirmak sacma olmaz mi yani enerji harcamadiki daha yumurtlamadi bile

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Mevsimsel hava değişimlerini hissediyor olmaları sayesinde içgüdüsel olarak kış ayında olduklarını biliyorlar bu sayede yumurtlasa bile yumurtları büyütemeyeceğinin farkında.. o yüzden 40-50 günlük bir kış uykusu sonrası 25 derece üstünde karanlık bir ortama alıp süreci takip etmelisin.. sadece messor değil Eylül Ekim gibi bulunan kraliçelerde çoğu kişi yumurtlamamasından şikayetçi zaten :)

• Beğen

DRM

Yumurta
8 Ara 2021
5
0
5
LV
0

IMG_2365.jpg

DRM

Yumurta
8 Ara 2021
5
0
5
LV
0

Bu fotoğrafdan tanım yapılamaz. Herhangi bir makro inceleme olmadan bakarak dahi yapılamaz aslında. Türünü tahmin edeceksen ülkemizde kaydı olup olmadığına dikkat etmek lazım.
pardon soylemem lazimdi ben suanda polonyadayim polonyada kaydi varmi bilmiyorum ama makro bir sekilde ceker atarim en yakin zamanda

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

pardon soylemem lazimdi ben suanda polonyadayim polonyada kaydi varmi bilmiyorum ama makro bir sekilde ceker atarim en yakin zamanda
O zaman sorun yokmuş kusura bakma. Ama yine de bu fotoğrafla tür tanımı yapamayız. Makro çekim profesyonel bir kişinin gözlemiyle işe yarar en azından ben kendi adıma tahminden öteye taşıyamam tanımı.

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Arkadaşların da dedeği gibi tür tanımını yapmak dışarıdan bakarak mümkün değil. İkinci olarak işçiler çıkmadan tohum koymana gerek yok. İyi hobiler...

• Beğen

Users who are viewing this thread

Üst Alt