Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Messor Majör

Emboes

Pupa
12 Nis 2021
43
26
30
LV
0

Merhaba messorlarım yaklaşık 25-30 işçiye ulaştı. Şuan acayip büyük bir larva var. Resmini koyuyorum. Tüpün en sağındaki larva. Acaba bu majör larvası mıdır? Birde media ve normal işçinin ayrımını nasıl yapabilirim? Bazı büyük işçiler var ama normal işçi mi media mı karar vermek için bir yöntem var mı merak ettim. Mesela en sol ortadan 2. sırada büyük bir işçi var acaba o media mıdır?
20210814_095850.jpg

Benzer konular

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

2. sırada büyük bir işçi var o media olabilir o dediğin larva ise major larvası benimde messor kolonimde öyle larva vardı gözlemledim ve major çıktı boy farkını minor en küçük olan mediada biraz daha büyük olan oluyor o şekilde ayırabilirsin

Emboes

Pupa
12 Nis 2021
43
26
30
LV
0

Majör için yazanlar oluyordu bilgi olarak vereyim. Büyük larva majör larvasıymış. Şuan pupaya dönüştü ve gerçekten kraliçe kadar büyük bir majör. Özellikle kafası inanılmaz büyük gözüküyor pupayken bile. Yaklaşık 30-35 işçi var şuan.

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

Majör için yazanlar oluyordu bilgi olarak vereyim. Büyük larva majör larvasıymış. Şuan pupaya dönüştü ve gerçekten kraliçe kadar büyük bir majör. Özellikle kafası inanılmaz büyük gözüküyor pupayken bile. Yaklaşık 30-35 işçi var şuan.
kanka messor kolonime hep canlı bir şekilde un kurdu verdim şuan baya major larvası ve major var :) formikaryuma geçince izlemesi aşırı zevkli olacak eminim

Pekmez

Pupa
15 Ağu 2021
52
3
30
LV
0

Pekmez 9797dc yazarmisin merak ettim :)

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

benim tüpün zemininde full tohum var un kurdu versem kabul ederlermi acaba
neden etmesinler kanka benim koloni 100 işçi civarında outworlde bağlı Ow de kapağın içinde tohum var bide 2 günde bir unkurdu veriyorum onlar hallediyor tüpteki su 15-30 güne biter sonrada formikaryuma geçireceğim inşallah

Emboes

Pupa
12 Nis 2021
43
26
30
LV
0

Ben şunu gördüm. Eğer şekerli su ve protein varsa tohuma aşırı öncelik vermiyorlar. Ama acıktıklarında hemen tohum parçalamaya başlıyorlar. İçeride aşırı tohum olmasına rağmen un kurdu atınca önceliği un kurduna veriyorlar.

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

Ben şunu gördüm. Eğer şekerli su ve protein varsa tohuma aşırı öncelik vermiyorlar. Ama acıktıklarında hemen tohum parçalamaya başlıyorlar. İçeride aşırı tohum olmasına rağmen un kurdu atınca önceliği un kurduna veriyorlar.
yok be reis benim elemanlar şekerli suya hiç bakmıyolar tohum kıtırdatıyolar bide protein

Users who are viewing this thread

Üst Alt