Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Messor structor kraliçesi değişik hareketler sergiliyor

Enes9

Yumurta
12 Nis 2022
10
2
15
LV
0

Arkadaşlar ben geçen günlerde bir kraliçe aldım 2 larvası haylide yumurtası var bu gün sabah geldi pcvr kırmızı kağıt geçirdim misafir odasına koydum ama sabahtan beri bı sağa bı sola koşturuyor neden yapıyor anlamadım test tüpünün ağzına gidiyor orada bekliyor sonra yumurtaların yanına koşturuyor sonra orda bekleyip aynı şeyi tekrarlıyor öbür kralicem ise gayet sakin bu stres durumunu niye atlatamadi anlamadım

Erenk

Yumurta
4 Nis 2022
35
5
15
LV
0

Sanırım çok strese girmiş gibi gözüküyor 1,2 gün sonra tekrar kontrol et istersen

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Arkadaşlar ben geçen günlerde bir kraliçe aldım 2 larvası haylide yumurtası var bu gün sabah geldi pcvr kırmızı kağıt geçirdim misafir odasına koydum ama sabahtan beri bı sağa bı sola koşturuyor neden yapıyor anlamadım test tüpünün ağzına gidiyor orada bekliyor sonra yumurtaların yanına koşturuyor sonra orda bekleyip aynı şeyi tekrarlıyor öbür kralicem ise gayet sakin bu stres durumunu niye atlatamadi anlamadım
Durduğu yer sallanıyorsa, titreşiyorsa, güneş ışığına maruz kalıyorsa bu etkenleri çözün. Yeni gelmiş dediniz gelirken sarsıntıdan strese girmiştir. Birkaç saate geçmez ise bir sorun var demektir.

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
976
487
325
Ödüller
13
LV
4

kırmızı pvc değil tamamen opak bir şey ile kapatmanızı öneririm

fureagle

Majör
3 Ara 2021
170
54
75
LV
0

Strese girmiştir.Tamamen tüpü karanlık yap cover ile ve 3-5 gün bakma.

Enes9

Yumurta
12 Nis 2022
10
2
15
LV
0

kırmızı pvc değil tamamen opak bir şey ile kapatmanızı öneririm
Kırmızı pcvr var üstüne karton kutu var yani karanlık oluyor bu gün karton kutuyu kaldırıp baktım hala aynı bana beklemek düşer yumurtaları sağlam yemesin yeter
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Durduğu yer sallanıyorsa, titreşiyorsa, güneş ışığına maruz kalıyorsa bu etkenleri çözün. Yeni gelmiş dediniz gelirken sarsıntıdan strese girmiştir. Birkaç saate geçmez ise bir sorun var demektir.
Yok herhangi bir ışığa maruz kalmıyor titreşim yok onunla yan yana duran kraliçede hiç sorun yok ama aynı hala

Users who are viewing this thread

Üst Alt