Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Messorlar Protein Takviyesi?

Genckeke

Majör
12 Şub 2021
62
28
80
LV
0

Merhabalar messor karıncam işçileri çıktı. Pamuğa şekerli su koyup tüpün içine yerleştirdim. Protein takviyesini canlı hayvan hariç neyle yapabilirim. Un kurdu vb. Elimde yok çünkü

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 178

Benzer konular

Alperen03

Asker
29 Mar 2020
353
91
185
Ödüller
2
LV
1

Merhabalar messor karıncam işçileri çıktı. Pamuğa şekerli su koyup tüpün içine yerleştirdim. Protein takviyesini canlı hayvan hariç neyle yapabilirim. Un kurdu vb. Elimde yok çünkü
Haşlanmış yumurta beyazı,küçük parça kıyma verebilirsin

Ardakral

Süper Majör
21 Mar 2021
156
47
105
LV
0

Haşlan mış Yumurta sarısı beyazı sosis et balık yemi proteinli olanlardan ama bunları yemeye bilirler her kolani farklı şey sever deneyip görmen lazım ama ver menede fazla gerek yok çünkü messor lar tohumdaysa protein alır

antArda

Majör
19 Nis 2021
146
61
75
LV
0

Haşlan mış Yumurta sarısı beyazı sosis et balık yemi proteinli olanlardan ama bunları yemeye bilirler her kolani farklı şey sever deneyip görmen lazım ama ver menede fazla gerek yok çünkü messor lar tohumdaysa protein alır
Knk sarısında protein yokki

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Meyve sineği, farklı cinslerin işçileri, çeşitli böcekler( sağlıksız olduklarından pek tavsiye edilmezler ama doğa ile paralellik açısından unkurtları veya üretim canlı yemlerden sonra ben bu besinleri kullanmayı tercih ediyorum.) Arkadaşlar da önermişler zaten. Bir de şekerli su vermeye gerek yok. Şekerli suyu hem sevmezler hem de tohumlardan alabiliyorlar. Şunu da söyleyeyim son olarak, kabak çekirdeği en fazla protein içeren tahıllardandır. Tavsiyemdir.

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Knk sarısında protein yokki
Sarısında protein yok demek kesinlikle yanlış. Protein olarak sanırım sarısı ve beyazı yaklaşık eşit. Mineral ve vitamin olarak sarısı beyazından çok daha ileride. Koloniden koloniye değişebilir ancak bendeki messorlar aynı anda verdiğim yumurta beyazına hiç bakmazken sarısını çok sevdiler.

antArda

Majör
19 Nis 2021
146
61
75
LV
0

Ama yiyenler var ek yiyecek olarak knk

Sarısında protein yok demek kesinlikle yanlış. Protein olarak sanırım sarısı ve beyazı yaklaşık eşit. Mineral ve vitamin olarak sarısı beyazından çok daha ileride. Koloniden koloniye değişebilir ancak bendeki messorlar aynı anda verdiğim yumurta beyazına hiç bakmazken sarısını çok sevdiler.
Knk sarısında kolesterol var ve yumurtanın beyazı protein sarısı karbonhidrat ama verilir verilemez deil

antArda

Majör
19 Nis 2021
146
61
75
LV
0

Bide
Ama yiyenler var ek yiyecek olarak knk
Knk bide bu sarısı yapışmıyormu camda felan kuruyomu

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Cama direk temas ettirerek vermedim ben. Yapışır mı bilmem ama temizlemek zorlaşır. Birkaç gün içinde sertleşiyor bu nedenle çok bekletmeden almak gerekiyor. (mite için de erken almak önemli)

Users who are viewing this thread

Üst Alt