Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Minör majör nedir?

Benzer konular

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

Kelime anlamı oarak minor küçük, major büyük olarak kullanılıyor. Belki burada da karıncaların boyutları olabilir. Benimkisi genel bilgi. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar daha net cevap verebilir.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,856
475
Ödüller
20
LV
5

Kelime anlamı oarak minor küçük, major büyük olarak kullanılıyor. Belki burada da karıncaların boyutları olabilir. Benimkisi genel bilgi. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar daha net cevap verebilir.
Az kaldı senide karınca hobisine başlatacağız hocam :D

Karıncalarda geçen minör ve major nedir ne işe yararlar arkadaşlar?
images (12).jpeg

Resimde görüldüğü gibi boyut farkı ve koloninin ihtiyaçları doğrultusunda ikisininde görevleri farklıdır.. minörler daha çok ayakçı takımıdır yumurta ve larvalarda veya koloni içindeki diğer işlerle ilgilenir temizlik vs felan.. majörler daha çok yuva dışı takımıdır yiyecek bulma, taşıma ve diğer tehditleri uzaklaştırmak için kolonin güvenliğini sağlarlar bir nevi asker diyebiliriz..

Son düzenleme:

CanlilarEvi

Media
24 Nis 2022
120
29
55
LV
0

Az kaldı senide karınca hobisine başlatacağız hocam :D

Ekli dosyayı görüntüle 13846
Resimde görüldüğü gibi boyut farkı ve koloninin ihtiyaçları doğrultusunda ikisininde görevleri farklıdır.. minörler daha çok ayakçı takımıdır yumurta ve larvalarda veya koloni içindeki diğer işlerle ilgilenir temizlik vs felan.. majörler daha çok yuva dışı takımıdır yiyecek bulma, taşıma ve diğer tehditleri uzaklaştırmak için kolonin güvenliğini sağlarlar bir nevi asker diyebiliriz..
Anladım teşekkür ederim.

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

@Erastes Hocam minor ve major kelimesini bizim şirkette minor sorunlar ve major sorunlardan öğrenmiştim. Minor sorun belli zaman diliminde çözülmesi gereken ufak sorunlar idi. Major ise en kısa sürede çözülmesi gereken büyük sorunlar demekti. Oradan öğrenmiştim 15-20 sene önce. Dedim buda demek ki karınca boyutu yada sorunları ile alakalı olabilir diye düşünmüştüm.
Hocam karınca hobisi şimdilik uzak bir kavram. Daha fazla farklı tür şimdilik uzak. Belki iş yerine kenarda durması için ufak bir koloni alırım. Ama önce oturup detaylı bilgi almam lazım. Ve hadi tarantulayı arada görüyoruz. Bunlar hepten karanlıkta yaşıyor zaten :D

Users who are viewing this thread

Üst Alt