Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Rehber Nasıl tarantula bulunur, satın alınır?

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
381
143
185
Ödüller
4
LV
2

Tarantula Türkiye gibi bir ulkede yalnızca Doğu ve Güney Doğu bölgelerinde bulunur .
Chaetopelma cinsine ait sadece 4 tür bulunmaktadır
Chaetopelma olivaceum
Chaetopelma concolor
Chaetopelma altugkadirorum
Chaetopelma türkesi
Şimdi gelelim tarantula bulma/alma konusuna Türkiye'de tarantula beslemek yasak bir canlıdır ve besleyenlere para cezaları verilmektedir.
Ama buna rağmen çoğu kişi tarantula beslemeye devam etmektedir . ( buna ben dahil 😅)

Türkiye tarantula beslemek istiyorsanız doğadan wc olarak alıp beslenmez ( wc = Wild Caught = Doğadan Yakalanmış ) peki ya biz bu tarantulayı nasıl bulacağız tabi ki ithalat yada turkiyede tarantula satan kişilerden almanız gerekmektedir.

Aldığınız canlının karakteristik özelliklerini anlamak adına sling önerilir.
Sonuç olarak Türkiye' de tarantulayi sadece satın alarak besleyebilirsiniz.

İyi hobiler , iyi forumlar

images (15).jpeg

Rehber tarafımca açılmış olup , karincadunyasi.com paylaşılacaksa Kaynak belirtmeniz gerekmektedir .

Fotoğraf alıntıdır.

Son düzenleme:
10 Eyl 2023
118
62
75
LV
0

Tarantula Türkiye gibi bir ulkede yalnızca Doğu ve Güney Doğu bölgelerinde bulunur .
Chaetopelma cinsine ait sadece 3 tür bulunmaktadır
Chaetopelma olivaceum
Chaetopelma concolor
Chaetopelma altugkadirorum

Şimdi gelelim tarantula bulma/alma konusuna Türkiye'de tarantula beslemek yasak bir canlıdır ve besleyenlere para cezaları verilmektedir.
Ama buna rağmen çoğu kişi tarantula beslemeye devam etmektedir . ( buna ben dahil 😅)

Türkiye tarantula beslemek istiyorsanız doğadan wc olarak alıp beslenmez ( wc = Wild Caught = Doğadan Yakalanmış ) peki ya biz bu tarantulayı nasıl bulacağız tabi ki ithalat yada turkiyede tarantula satan kişilerden almanız gerekmektedir.

Aldığınız canlının karakteristik özelliklerini anlamak adına sling önerilir.
Sonuç olarak Türkiye' de tarantulayi sadece satın alarak besleyebilirsiniz.

İyi hobiler , iyi forumlar

Rehber tarafımca açılmış olup , karincadunyasi.com paylaşılacaksa Kaynak belirtmeniz gerekmektedir .
Elinize sağlık

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Türkiye'de 4 tür bulunmakta saydıklarınız yanında C. turkesi var

fantastikbizenci

Süper Majör
6 Kas 2020
142
62
105
LV
0

Evet c.turkesi hakkında internete yazdığınız gibi bulacağınız kaynaklar burda. Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde senelerce yaşamama rağmen tek bir tarantula dahi görmedim çünkü genel olarak yaşam alanları Hatay ilimiz başta olmak üzere Akdeniz bölgemizin ılıman topraklarıdır.

Karınca_kolonim

Asker
Moderatör Şefi
2 Eki 2022
381
143
185
Ödüller
4
LV
2

Evet c.turkesi hakkında internete yazdığınız gibi bulacağınız kaynaklar burda. Doğu ve Güneydoğu bölgelerimizde senelerce yaşamama rağmen tek bir tarantula dahi görmedim çünkü genel olarak yaşam alanları Hatay ilimiz başta olmak üzere Akdeniz bölgemizin ılıman topraklarıdır.
Teşekkürler bilgi icin, rehberi düzenliyorum

Users who are viewing this thread

Üst Alt