Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Nerede ve nasıl Camponatus sanctus bulabilirim?

CNDR_Ants

Pupa
15 Haz 2020
29
3
30
LV
0

Son bir haftadır durmaksızın componatus santcuz aramaktayım. 13 tane tetramorium'undan tutun lasius'una bir sürü kraliçe buldum. Ama bir türlü componatus santcuz bulamıyorum. Yaşadığım il Ordu, deniz kıyısına yakın bir ve bol yeşil bulunan bir yerde arıyorum. Neyi yanlış yapıyorum?

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Manisada yaşıyorum uçuşları geçeli bayağı oldu burada hatta buldugum kraliçelerin 10 15 pupası var şu anda tabi orduda ne zaman uçuyorlar onu bilmiyorum.

ege kesilmez

Kraliçe
Yasaklanmış Üye
23 May 2020
915
287
275
LV
0

Uçuşlar Haziran da oluyor sanıyordum çok teşekkürler. Ama İzmir'deki bir arkadaşım 3 gün önce bulmuş. Batı taraflarında uçuşlar daha erken mi oluyor?
bazen uçuşlar erken oluyor örneğin orada karınca yiyen örümcekler çoğalırsa onlar uçmaya başlıyorki sayıları çoğalsın korunsunlar bir arkadaşımızdan öğrenmiştim değişik değilmi

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

Son bir haftadır durmaksızın componatus santcuz aramaktayım. 13 tane tetramorium'undan tutun lasius'una bir sürü kraliçe buldum. Ama bir türlü componatus santcuz bulamıyorum. Yaşadığım il Ordu, deniz kıyısına yakın bir ve bol yeşil bulunan bir yerde arıyorum. Neyi yanlış yapıyorum?
dostum biraz yüksek yerlerde oluyor onlar açık güneşlik alanlarda .Componatus gibi büyük türleri sevmiyorum ben aramıyorum ondan

CNDR_Ants

Pupa
15 Haz 2020
29
3
30
LV
0

dostum biraz yüksek yerlerde oluyor onlar açık güneşlik alanlarda .Componatus gibi büyük türleri sevmiyorum ben aramıyorum ondan
Dediğim yer çoğu zaman güneş alıyor. Yüksek derken tepe ya da dağ tarzı biryer mı? Componatus fellah dediğin gibi büyük bir tür ama componatus sanchuz lar o kadar da büyük değil. Bende küçük türleri daha çok seviyorum ?.

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

Dediğim yer çoğu zaman güneş alıyor. Yüksek derken tepe ya da dağ tarzı biryer mı? Componatus fellah dediğin gibi büyük bir tür ama componatus sanchuz lar o kadar da büyük değil. Bende küçük türleri daha çok seviyorum ?.
fellah ve sanctuslarin boyu ayni

16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

a
aralarında pek bir fark yok diye biliyorum sadece fellahlar daha koyu.
Bu arada bulmak istediğin türün, cinsin büyük ve muhtemelen uçuş yapacağını düşündüğün kolonilerini bakalak ol, uçuş mevsiminde dahada sık kontrol et.

CNDR_Ants

Pupa
15 Haz 2020
29
3
30
LV
0

a

aralarında pek bir fark yok diye biliyorum sadece fellahlar daha koyu.
Bu arada bulmak istediğin türün, cinsin büyük ve muhtemelen uçuş yapacağını düşündüğün kolonilerini bakalak ol, uçuş mevsiminde dahada sık kontrol et.
Ordu merkezde şu ana kadar hiç koloni görmedim. Uçuş mevsiminde orman taraflarından vb. geleceğini umut ediyorum.

Users who are viewing this thread

Üst Alt