Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Outworld taban malzemesi olmadı gibi

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Biraz hobiye yeni başlayıp pek bilgi sahibi olmadığımdan birazda ilk kolonim olduğu için heyecandan kendimce birşeyler yapmak istedim ve outworldde taban olarak sarı deniz kumu kullandım ama pekte iyi etmemişim gibi bu noktada derz veya alçı kullanmak hatta boş bile bırakmak mantıklı geldi çünkü Tetralarım outworlddeki kumları test tüpüne taşıyor sürekli, böyle giderse outworldde kum kalmayacak :) acaba sadece bu türdemi böyle yoksa bütün karıncalar için durum aynıdmıdır bilemiyorum ama Tetra lar için altlığın daha sağlam yapılmasından yana tecrübe etmiş olduk :)
IMG_20210516_160758.jpg

IMG_20210516_160745.jpg

• Haha
Tepkiler: Ali

Benzer konular

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Bunu sadece tetralar değil nerdeyse çoğu tür yapar. Ben de aynı şekilde durumla karşılaşıyorum fakat bir sorun olacağını sanmıyorum ve karşılaşmadım da. Kendileri nemi vb. en iyi şekilde tutabilmek için kendilerine göre ortamı düzenliyorlar. Karışmamak en iyisi bence bu yaptıklarının gelişimlerini olumlu etkilediğini düşünüyorum.

Messor

Asker
27 Eyl 2020
350
128
185
Ödüller
3
LV
2

Biraz hobiye yeni başlayıp pek bilgi sahibi olmadığımdan birazda ilk kolonim olduğu için heyecandan kendimce birşeyler yapmak istedim ve outworldde taban olarak sarı deniz kumu kullandım ama pekte iyi etmemişim gibi bu noktada derz veya alçı kullanmak hatta boş bile bırakmak mantıklı geldi çünkü Tetralarım outworlddeki kumları test tüpüne taşıyor sürekli, böyle giderse outworldde kum kalmayacak :) acaba sadece bu türdemi böyle yoksa bütün karıncalar için durum aynıdmıdır bilemiyorum ama Tetra lar için altlığın daha sağlam yapılmasından yana tecrübe etmiş olduk :)
Ekli dosyayı görüntüle 6885
Ekli dosyayı görüntüle 6886
O üzerine takyığın sineklikten kaçamıyorlarmı yoksa banamı delikleri geniş geldi

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

O üzerine takyığın sineklikten kaçamıyorlarmı yoksa banamı delikleri geniş geldi
Evet sineklik delikleri biraz büyük ama kenarları klasik zeytin yağ ve pudra karışımı ile bariyerli benimde ilk zamanlarda kafamda soru işaretiydi ama şu ana kadar bir sorun olmadı hatta ilk zamanlar sürekli gözlemledim oraya kadar çıkan olmadı bile sürekli zemindeler tırmanmıyorlar yani

Swalfken

Majör
2 Mar 2021
105
54
75
LV
0

Benim lasiuslarda toprağı taşıyor sürekli test tüpünün ağız kısmını yarım kapatıp bırakıyolar şuan için bir sorun yok gibi

Ömerke

Süper Majör
7 Mar 2021
201
97
140
Ödüller
1
LV
1

Ekli dosyayı görüntüle 6885
Ekli dosyayı görüntüle 6886
bence iyi bir şey kendi yaptıkları yeri daha çok benimsiyorlar ne güzel ayrıca hem formikaryumuna hem outworldüne baktım forumdan ilk denemeye göre muhteşem benim ilk yaptığım çok kötüydü

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

yukarıdakileri biraz üşendiğim için okumadım belki de bu önerimi yazdınız
ama taban malzemesi için önerim şudur :
outworld tabanına derz dolgu atıp üzerine dere kumu serpebilirsiniz ( karıncaların ayaklarının derze hiçbir şekilde temas ettirmeyecek şekilde )
böylece hem kum sabit kalır hem de güzel görüntüler oluşabilir

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

yukarıdakileri biraz üşendiğim için okumadım belki de bu önerimi yazdınız
ama taban malzemesi için önerim şudur :
outworld tabanına derz dolgu atıp üzerine dere kumu serpebilirsiniz ( karıncaların ayaklarının derze hiçbir şekilde temas ettirmeyecek şekilde )
böylece hem kum sabit kalır hem de güzel görüntüler oluşabilir
Evet buna benzer var aklımda bişeyler.. ilk koloni ilk heyecan felan olunca aceleye geldi biraz ama araştırıp videolar izlemeye başlayınca dediğin gibi derz veya alçıdan daha sağlıklı outworldler yapılıyormuş tabana :) vakit ve nakitte sıkıntı yok uğraşmayı el işini felanda seviyorum bakalım neler çıkacak ortaya :)

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

Evet buna benzer var aklımda bişeyler.. ilk koloni ilk heyecan felan olunca aceleye geldi biraz ama araştırıp videolar izlemeye başlayınca dediğin gibi derz veya alçıdan daha sağlıklı outworldler yapılıyormuş tabana :) vakit ve nakitte sıkıntı yok uğraşmayı el işini felanda seviyorum bakalım neler çıkacak ortaya
kalekim in fuga derz dolgusu var. eğer denemek istersen onu kullanmanı tavsiye ederim zira diğerleri hayvancağızları zehirleyebilir

Users who are viewing this thread

Üst Alt