Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

peygamber devesi bakımı

Tqaho

Yumurta
18 Haz 2022
45
7
15
LV
0

merhabalar doğadan bir yavru peygamber devesi buldum yavru 2 gün oluyor bende duralı ama hala yemek yemiyor kapağı açtığımda sürekli koşuyor strese giriyo

1659466327403.png

aynı bunun gibi nemlendirmesinide güzel yapıyorum
yardım ederseniz sevinirim

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

Cevabını kendin vermişsin zaten.. doğasından koparıldığı için stress olması gayet normal ve muhtemelen bir süre sonra ölecektir zaten.. şöyle düşün seni bulunduğun yerden alıp sahra çölüne veya kutuplarda bi yere bıraksalar ne hissedirsin bu canlılarda öyle :)

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

WC canlıya tamamen karşı değilim ama bakımı hakkında tecrübeleriniz yoksa, ve ortam şartlarını sağlayamıyorsanız geri salmanızı öneririm, zaten yaşasa bile esaret altında birkaç ay hayatta kalıyor

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

merhabalar doğadan bir yavru peygamber devesi buldum yavru 2 gün oluyor bende duralı ama hala yemek yemiyor kapağı açtığımda sürekli koşuyor strese giriyo

Ekli dosyayı görüntüle 18150

aynı bunun gibi nemlendirmesinide güzel yapıyorum
yardım ederseniz sevinirim

Mantislerin ömrü zaten kısacık doğadan bulduğunuz mantisin ömrü iyice kısılacaktır. Eğer güzel bir şekilde mantis beslemek istiyorsanız doğadan hamile bulup yavrulatıp sonra anneyi tekrar doğaya bırakıp yavruları kendi arasında üretip tekrar doğaya bırakıp bu şekilde 4-5 nesil ilerletip bakım yapabilirsiniz. Onun dışında doğrudan wc mantis bakılmasını pek önermiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Users who are viewing this thread

Üst Alt