Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Pheidole Parva Uçuşu

M.bybrt

Majör
24 Tem 2020
79
37
80
LV
0

Değerli hobidaşlarım. Pheidole parva bakmak isteyenler tam zamanı. Uçuşlarına tanık oldum az önce ve epey kraliçe aldım. Belki sizde bulabilirsiniz. Fotoğrafları atacağım ilerleyen saatlerde.
Yer: Bodrum
Saat: 21:00

Benzer konular

M.bybrt

Majör
24 Tem 2020
79
37
80
LV
0

IMG_20200908_233538.jpg
IMG_20200908_233350.jpg

Resimler için kusura bakmayın lütfen en yakın zamanda mikro kamera alacağım. Arkadaşlar 15 adet pheidole parva kraliçesi tuttum. Kargo karşı taraf ödemeli ücretsiz gönderim yapabilirim.

Mahmut

Media
19 Tem 2020
44
5
50
LV
0

tüpe koyduğunuz kraliçeleri nasıl tek tek ayrı bir test tüpüne aktarım yapıyorsunuz hiç kaçak olmuyor mu nasıl bi yöntem uyguluyorsunuz cevap yazarsanız sevinirim geçen aynı sorunu yaşadım beni baya uğraştırmıştı

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Pheidole parva, ne Antwiki'de ne de Trakya Üniversitesinde Türkiye'ye kayıtlı değil.Ayriyeten bütün kraliçeler neden kanatlı?

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Abartmışsın sanki. Biraz doğada da kalması, dengeyi korumamız lazım. Senden bazılarını salmanı rica ediyorum.

Mahmut

Media
19 Tem 2020
44
5
50
LV
0

tüpe koyduğunuz kraliçeleri nasıl tek tek ayrı bir test tüpüne aktarım yapıyorsunuz hiç kaçak olmuyor mu nasıl bi yöntem uyguluyorsunuz cevap yazarsanız sevinirim geçen aynı sorunu yaşadım beni baya uğraştırmıştı
Arkadaşlar cevaplarsanız sevinirim

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Hepsini aynı yerden mi aldın yuva çıkışından almış olabilirsin çünkü hepsi kanatlı döllenmiş olduklarından emin ol

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

döllendiğinden emin olunca bir tane bana yollayabilirsin bide soyunumu kurutucaksın ne kadar çok almışsın

M.bybrt

Majör
24 Tem 2020
79
37
80
LV
0

Büyük tespiler oluyor. Ona koyuyorum ağzı açık şekilde test tüpünü çıkanı koyuyorum arkadaşın dediği gibi.
Pheidole parva, ne Antwiki'de ne de Trakya Üniversitesinde Türkiye'ye kayıtlı değil.Ayriyeten bütün kraliçeler neden kanatlı?
Evet dediğiniz gibi gözükmüyor fakat istilacı bir tür olduğu için gemilerle farklı bölgelere gittiği söyleniyor. Araştırsanız anlayacaksının.
Abartmışsın sanki. Biraz doğada da kalması, dengeyi korumamız lazım. Senden bazılarını salmanı rica ediyorum.
Evet cidden haklısınız. Ben bakmak isteyen arkadaşlara vermek için tuttum onları. Zaten isteyen de yok falza o yüzden salıcam.
Hepsini aynı yerden mi aldın yuva çıkışından almış olabilirsin çünkü hepsi kanatlı döllenmiş olduklarından emin ol
Evet bu ihtimal için çok korktum açıkçası fakat hepsi sağa sola kaçışıyorlardı bugün baktığımda bazı kraliçeler kanatlarını dökmüştü. Bende emin değilim ama salacağım için çoğunu.
döllendiğinden emin olunca bir tane bana yollayabilirsin bide soyunumu kurutucaksın ne kadar çok almışsın
Çok isteyenler olur diye fazla aldım. Dediğim gibi salacağım çoğunu.

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

bana yollarken salackalarından birinide yollarmısın burada salıcam veya iki birini bahçeye diğerini koruya

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
911
555
375
Ödüller
12
LV
4

Büyük tespiler oluyor. Ona koyuyorum ağzı açık şekilde test tüpünü çıkanı koyuyorum arkadaşın dediği gibi.

Evet dediğiniz gibi gözükmüyor fakat istilacı bir tür olduğu için gemilerle farklı bölgelere gittiği söyleniyor. Araştırsanız anlayacaksının.

Evet cidden haklısınız. Ben bakmak isteyen arkadaşlara vermek için tuttum onları. Zaten isteyen de yok falza o yüzden salıcam.

Evet bu ihtimal için çok korktum açıkçası fakat hepsi sağa sola kaçışıyorlardı bugün baktığımda bazı kraliçeler kanatlarını dökmüştü. Bende emin değilim ama salacağım için çoğunu.

Çok isteyenler olur diye fazla aldım. Dediğim gibi salacağım çoğunu.
Hocam shipping ile tür gelme olayını bilmiyorum mu sanıyorsunuz?Bu gelen türler de Introduced Species olarak ekleniyor.+Olsa yazılırdı yani Trakya Üniversitesindeki myrmecologlar tüm yurtta çalışma yapıyorlar.

M.bybrt

Majör
24 Tem 2020
79
37
80
LV
0

Hocam shipping ile tür gelme olayını bilmiyorum mu sanıyorsunuz?Bu gelen türler de Introduced Species olarak ekleniyor.+Olsa yazılırdı yani Trakya Üniversitesindeki myrmecologlar tüm yurtta çalışma yapıyorlar.
Hocam haklı olabilirsiniz ben sadece okuduğumu yazdım oraya ?

M.bybrt

Majör
24 Tem 2020
79
37
80
LV
0

Dediğinize bugün hak verdim. Hepsi pamuğu eşlemeye çalışıyor. Sanırsam döllenmemişler. Akşam tuttuğum saatlerde tuttuğum yerde hepsini salacağım arkadaşlar. Kusura bakmayın arkadaşlar.

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
11
LV
4

Dediğinize bugün hak verdim. Hepsi pamuğu eşlemeye çalışıyor. Sanırsam döllenmemişler. Akşam tuttuğum saatlerde tuttuğum yerde hepsini salacağım arkadaşlar. Kusura bakmayın arkadaşlar.
erkek bulursan döllersin bulamazsan sal gitsin

Users who are viewing this thread

Üst Alt