Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Sonunda Kraliçe Buldum

• Konbuyu başlatan NECO
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:21

NECO

Majör
10 Nis 2021
91
40
80
LV
0

Merhaba haftalardır yuva ağzı gözlemliyordum ama galiba uçuşu kaçırmışım çünkü etrafta otların altlarında tek başına iki kraliçe buldum cinsi nedir ve şuan test tüpüm yok 2li şırıngalarla hazırladım birkaç güne test tüpü alacağım. Fotoğraflar şırınga olduğu için çok net değil.
WhatsApp Image 2021-04-17 at 18.07.45 (1).jpegWhatsApp Image 2021-04-17 at 18.07.45 (2).jpegWhatsApp Image 2021-04-17 at 18.07.45.jpegWhatsApp Image 2021-04-17 at 18.07.46.jpeg

Benzer konular

Messor

Asker
27 Eyl 2020
350
128
185
Ödüller
3
LV
2

Bakımının rehberi varmı acaba yada video
Messor lar hasatçıdır yani tohum yerler muhabbet kuşu yemi verebilirsin ilk işçiye kadar beslemeye gerek yoktur. Haftada 1 2 den fazla bakma çünkü messorlar çabuk strese girerler. Yumurtladıktan ortalama 1 ay sonra işçisi çıkar . Strese koymamaya çalış 5 6 gün içinde yumurtlar tabi daha erkende olabilir bazen de haftalar sürer yumurta yapması

NECO

Majör
10 Nis 2021
91
40
80
LV
0

Messor lar hasatçıdır yani tohum yerler muhabbet kuşu yemi verebilirsin ilk işçiye kadar beslemeye gerek yoktur. Haftada 1 2 den fazla bakma çünkü messorlar çabuk strese girerler. Yumurtladıktan ortalama 1 ay sonra işçisi çıkar . Strese koymamaya çalış 5 6 gün içinde yumurtlar tabi daha erkende olabilir bazen de haftalar sürer yumurta yapması
Pazartesi test tüpü aldığımda yerini değişeceğim onun dışında haftada bir kontrol ederim. Messor için un kurdu falan bulmam gerekir mi sorun olur çünkü o

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,855
475
Ödüller
20
LV
5

Pazartesi test tüpü aldığımda yerini değişeceğim onun dışında haftada bir kontrol ederim. Messor için un kurdu falan bulmam gerekir mi sorun olur çünkü o
Arkadaşlarında dediği gibi messorlar avcı değil hasatçı bir tür çim tohumu veya muhabbet kuşu yemi işini görecektir uzun bir süre.. un kurduna şimdilik ihtiyaç yok en az 5 işçisi olduktan sonra verilebilir ama aynı proteini haşlanmış yumurta beyazı vs gibi şeylerde karşılıyor..

NECO

Majör
10 Nis 2021
91
40
80
LV
0

Arkadaşlarında dediği gibi messorlar avcı değil hasatçı bir tür çim tohumu veya muhabbet kuşu yemi işini görecektir uzun bir süre.. un kurduna şimdilik ihtiyaç yok en az 5 işçisi olduktan sonra verilebilir ama aynı proteini haşlanmış yumurta beyazı vs gibi şeylerde karşılıyor..
Yumurtada varsa iyi ya evde böcek avına çıkmayayım ileride :D

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Messorlarda un kurdu hem ekstra protein aldıkları için hızlı üremelerini ve eğer canlı olarak verirseniz de koloniyi tetikleyip medya ve majorların çıkmasını hızlandırır.

NECO

Majör
10 Nis 2021
91
40
80
LV
0

Messorlarda un kurdu hem ekstra protein aldıkları için hızlı üremelerini ve eğer canlı olarak verirseniz de koloniyi tetikleyip medya ve majorların çıkmasını hızlandırır.
Anladım güzel bir etkisi varmış peki hazır almam mecburi mi yoksa sağdan soldan toplayacağım böcekler iş görür mü

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Anladım güzel bir etkisi varmış peki hazır almam mecburi mi yoksa sağdan soldan toplayacağım böcekler iş görür mü
Sağdan soldan toplayarak bir yere kadar idare edebilirsiniz. Ama dışarıdan böcek almak kimyasal madde ve ilaç taşıması anlamında riskli. Bu yüzden ya un kurdu vb. canlı yem üretmeniz gerek ya da protein içeren ve koloninizin severek tükettiği bir besin bulmanız gerek. Ben haşlanmış yumurta veriyorum bayılıyor messorlar.

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Major çıkmasını etkileyen esas etken protein çok proteinli yemler verirseniz major çabuk çıkar az verirseniz az çıkar

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Major çıkmasını etkileyen esas etken protein çok proteinli yemler verirseniz major çabuk çıkar az verirseniz az çıkar
Canlıyem vermek koloniye tehdit oluşturur. Koloni bu saldırıların tekrar olabileceğini düşünerek yuvayı savunmak için majorları üretir.

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Canlıyem vermek koloniye tehdit oluşturur. Koloni bu saldırıların tekrar olabileceğini düşünerek yuvayı savunmak için majorları üretir.
Majorlerin gerçek işi koloniyi savunmak değil ağır yükler taşımaktır canlı yem verilince dediğiniz durumun aksine koloni proteine sahip olduğundan bazı yavruları daha fazla besleyip major üretebilir sizin dediğiniz gibi tehtit major tetiklemede belirleyici unsur olsaydı çok fazla strese giren bir kolonide az protein verilmesine rağmen major oluşurdu

Son düzenleme:

Users who are viewing this thread

Üst Alt