Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Sürekli yumurtluyor

FormicaMan

Süper Majör
13 Eyl 2020
147
44
105
LV
0

Elimde bir camponotus lateralis var larvaları var diye ısıtıcıya koydum (1 ay önce) larvalar büyüdükçe hayvan yumurtluyor oysaki benim planım son larvalar çıkınca kış uykusuna hazırlıcaktım beslemeye ve ısıtmaya devam mı edeyim? yani yumurtlamayı bırakana kadar.

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Elimde bir camponotus lateralis var larvaları var diye ısıtıcıya koydum (1 ay önce) larvalar büyüdükçe hayvan yumurtluyor oysaki benim planım son larvalar çıkınca kış uykusuna hazırlıcaktım beslemeye ve ısıtmaya devam mı edeyim? yani yumurtlamayı bırakana kadar.
Yerinde olsam yatırmazdım ama yatırmak istersen biraz daha soğuk biryere koyarsın. Yumurtalar çatlayınca yada yavaş yavaş uyutursun.

FormicaMan

Süper Majör
13 Eyl 2020
147
44
105
LV
0

Bide mesela Mart ayı gibi buzdolabina koysam mayısta çıkarsam olur mu

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Bide mesela Mart ayı gibi buzdolabina koysam mayısta çıkarsam olur mu
Doğada 3 ay uyuyorlar ama sen 2 ay yatırsanda olur ilk senesiyse yatırmama durumu olabiliyor benim messorlara öyle yapmıştım son baharda bulduğum için ama çok işçisi olsa yatırırdım

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Fazla yumurtlamasının sebebi hayvan ısıtıcıdan dolayı yaz sanıyor. Eğer ortamı soğutursanız yumurtlamayı bırakacaktır.

Users who are viewing this thread

Üst Alt