Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tarantula için hangi hamam böceği türünü önerirsiniz ?

SolsiMate

Yumurta
29 Eki 2022
18
6
15
LV
0

L4 brachypelma boehmei türü bir tarantula alacağım şuan elimde un kurdu var tartara almayı düşünüyorum artı olarak bir hamam böceği daha alacağım hangi türü önerirsiniz. Ve yavru mu alayım L4 bir canlı için
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Şimdi aklıma geldi sadece hamam böceği de olmasına gerek yok morio kurdu falan o tarz bir yem de önerebilirsiniz

Son düzenleme:

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

Kendimde bir boehmei sahibiyim Brachypelma ailesi beslemek ve büyütmek sabır gerektiren bir cinstir.. büyüme hızları biraz yavaş olduğu için aynı derecede beslenmeside çok sık olmuyor bazen haftalarca yem kabul etmiyor hatta bendeki çok iyi hatırlıyorum L8 den 9 a geçerken 4 ay yem yememişti o yüzden tek bir tarantula sahibi isen farklı yem türlerine gerek yok.. ayrıca çeşit her zaman iyidir ama sadece un kurdu veya sadece hamamböceği veriyorsun diyede sıkıntı olmaz :)

SolsiMate

Yumurta
29 Eki 2022
18
6
15
LV
0

Kendimde bir boehmei sahibiyim Brachypelma ailesi beslemek ve büyütmek sabır gerektiren bir cinstir.. büyüme hızları biraz yavaş olduğu için aynı derecede beslenmeside çok sık olmuyor bazen haftalarca yem kabul etmiyor hatta bendeki çok iyi hatırlıyorum L8 den 9 a geçerken 4 ay yem yememişti o yüzden tek bir tarantula sahibi isen farklı yem türlerine gerek yok.. ayrıca çeşit her zaman iyidir ama sadece un kurdu veya sadece hamamböceği veriyorsun diyede sıkıntı olmaz :)
Tamamdır ilk tarantula deneyimim olacak heyecanlıyım :) dediğim gibi un kurdu üretiyorum zaten 5 10 tane tartara alırım şuan bir de messor kolonim var onlara da vermiş olurum tarantulayıda bir un kurdu bir hamam böceği olmak üzere beslerim cevabınız için teşekkür ederim iyi günler dilerim

Zyzz60

Yumurta
8 Tem 2021
19
4
15
LV
0

Tamamdır ilk tarantula deneyimim olacak heyecanlıyım :) dediğim gibi un kurdu üretiyorum zaten 5 10 tane tartara alırım şuan bir de messor kolonim var onlara da vermiş olurum tarantulayıda bir un kurdu bir hamam böceği olmak üzere beslerim cevabınız için teşekkür ederim iyi günler dilerim
Tartara yerine dubia öneririm 50 tane kadar alsanız tek canlı için uzun bir süre gider o süre zarfında kalanlarda üremeye başlar elinizde sürekli stok olmuş olur boehmei çok iştahlı bir tür değil zaten, tartaralar baya koku yapıyor ben dayanamadım kokusuna bir süreden sonra şimdiden hayırlı olsun 🙂

SolsiMate

Yumurta
29 Eki 2022
18
6
15
LV
0

Tartara yerine dubia öneririm 50 tane kadar alsanız tek canlı için uzun bir süre gider o süre zarfında kalanlarda üremeye başlar elinizde sürekli stok olmuş olur boehmei çok iştahlı bir tür değil zaten, tartaralar baya koku yapıyor ben dayanamadım kokusuna bir süreden sonra şimdiden hayırlı olsun 🙂
Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim ailemle yaşıyorum muhtemelen kokudan en çok onlar rahatsız olur dubia alayım ben o zaman iyi günler dilerim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Alabileceğim bir site önerebilir misiniz Antalya çekirge ve adana canlı yeme baktım ikisinde de yok.

Son düzenleme:

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

Ankaracanlıyem e bak birde ayrıca canlı yem siteleri yetişkin olarak satmıyor zaten yavru almalısın

SolsiMate

Yumurta
29 Eki 2022
18
6
15
LV
0

Tamamdır bakıyorum teşekkür ederim

+ Şimdi baktım orada da kalmamış lobster olur mu

Son düzenleme:

Ares

Süper Majör
Deneyimli Hobici
8 May 2022
237
115
140
Ödüller
4
LV
2

Tamamdır bakıyorum teşekkür ederim

+ Şimdi baktım orada da kalmamış lobster olur mu
Oldukça güzel bir canlı yem olur. Kazma yeteneği olmadığı için ve de hareketli bir yem olduğu için tarantulanın dikkatini oldukça çekecektir. Dubia hamam böceği, morio veya un kurdu gibi kurtlar direkt olarak torfu kazıp saklanmaya çalışırlar. Evet tırmanma sorunları var fakat kullanılabilir bir yem ve tavsiyemdir. Elbette en iyisi olabildiğince fazla canlı yem türüne sahip olup elinizdeki canlıya zengin bir diyet sunmaktır

SolsiMate

Yumurta
29 Eki 2022
18
6
15
LV
0

Oldukça güzel bir canlı yem olur. Kazma yeteneği olmadığı için ve de hareketli bir yem olduğu için tarantulanın dikkatini oldukça çekecektir. Dubia hamam böceği, morio veya un kurdu gibi kurtlar direkt olarak torfu kazıp saklanmaya çalışırlar. Evet tırmanma sorunları var fakat kullanılabilir bir yem ve tavsiyemdir. Elbette en iyisi olabildiğince fazla canlı yem türüne sahip olup elinizdeki canlıya zengin bir diyet sunmaktır
Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim :) yarın siparişi vericem bir de son bir sorum olacaktı üretimiyle pek uğraşmak istemiyorum bu yüzden un kurtları gibi hafif soğuk bir alanda tutup yavaş büyümelerini sağlayabilir miyim?

Son düzenleme:

Ares

Süper Majör
Deneyimli Hobici
8 May 2022
237
115
140
Ödüller
4
LV
2

Yarın siparişi vericem bir de son bir sorum olacaktı üretimiyle pek uğraşmak istemiyorum bu yüzden un kurtları gibi hafif soğuk bir alanda tutup yavaş büyümelerini sağlayabilir miyim
O konuda bilgim yok fakat 24 dereceye kadar düşürebilirsin(genel). Üretimiyle uğraşmak istemiyorsanda yavru bir şekilde alabilirsin zaten adult satacaklarını düşünmüyorum bende

Users who are viewing this thread

Üst Alt