Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tarantula için ısı yeterlimi

hasankarabacak

Yumurta
10 Haz 2022
7
0
5
LV
0

L1 lasiodora parahybana tarantulamin bulunduğu yer 24derece araştırdığımda 24-28 derece uygun olduğunu gördüm ama tam sınırda olması bı sorun yaratır mı geldiğinden beri 1.5 aydır kabuk atmadı sıcaklık ila alakalı olabilirmi

Ekli dosyalar

• IMG_20220614_122554.jpg
    IMG_20220614_122554.jpg
    142 KB · Görüntüleme: 128

Before

Yumurta
29 Ocak 2022
42
6
15
LV
0

L1 lasiodora parahybana tarantulamin bulunduğu yer 24derece araştırdığımda 24-28 derece uygun olduğunu gördüm ama tam sınırda olması bı sorun yaratır mı geldiğinden beri 1.5 aydır kabuk atmadı sıcaklık ila alakalı olabilirmi
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Lp ye %74 nem yapılmaz okadar çok nem istemez

13 May 2022
63
11
30
LV
0

ısıdan ve nemden dolayı kabuk atmamıştır ısı 29 civarı olursa metabolizması hızlanır ve hem daha çok yem yer hem daha hızlı kabuk atar ısıyı bir şekilde arttır ve ısı artacağı için besleme yaparsan kabuğa girer daha rahat kabuk atması için nem yapmalısın

hasankarabacak

Yumurta
10 Haz 2022
7
0
5
LV
0

ısıdan ve nemden dolayı kabuk atmamıştır ısı 29 civarı olursa metabolizması hızlanır ve hem daha çok yem yer hem daha hızlı kabuk atar ısıyı bir şekilde arttır ve ısı artacağı için besleme yaparsan kabuğa girer daha rahat kabuk atması için nem yapmalısın
nem yaptım torfun %50si civarı nemli şuan çok fazla yayıldı ısıyı ne şekilde arttırabilirim

Lp ye %74 nem yapılmaz okadar çok nem istemez
fısfısla ne kadar sıkayım kabın camına doğrumu sıkayım yoksa direk torfamı ?

Son düzenleme:
13 May 2022
63
11
30
LV
0

nem yaptım torfun %50si civarı nemli şuan çok fazla yayıldı ısıyı ne şekilde arttırabilirim

torfa nem yap sıcak bir alana koyarsan zaten o buharlaşıyor kabın duvarı buğulanıyor ordan sıvı ihtiyacını da gideriyor

herhangi bir ısı kaynağı kullanabilirsin

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
390
369
275
Ödüller
5
20
LV
2

nem ölçerdeki sayılara çok bakma kabın içindeki değerler daha farklı oluyor oda sıcaklığında rahatlıkla yaşar 27 28 dereceyi geçmesi sadece metabolizmasıni hizlandirir daha cabuk kabuk atar zorunluluk drğil

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

21 20 derecede kabuk attığı oldu bendekinin. Düzenli rutini her 1.5 ayda bir kabuk atıyodu

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
976
487
325
Ödüller
13
LV
4

alt sınır olarak 24 değil 15 in altına düşürmeyin 24 gibi oda sıcaklığı gayet uygun

Wenorall

Pupa
26 Ağu 2021
71
14
30
LV
0

Oda sıcaklığında olduğu sürece problem yaşamaz sadece ani ısı değişimlerinden kaçınmaya çalışın. Örneğin ; kışın camı açıp yarım saat ortadan kaybolmayın.

hasankarabacak

Yumurta
10 Haz 2022
7
0
5
LV
0

torfa nem yap sıcak bir alana koyarsan zaten o buharlaşıyor kabın duvarı buğulanıyor ordan sıvı ihtiyacını da gideriyor

herhangi bir ısı kaynağı kullanabilirsin
bilgisayar kasamın üstüne ayakkabı kutusuyla birlikte koysam olurmu alttan ısıtma sıkıntı yaratırmı

nem olarakta kabının köşesine dorğu 3-4 fıs yeterli olurmu yoksa direk 3-4 fısı torfamı sıkayım

Oda sıcaklığında olduğu sürece problem yaşamaz sadece ani ısı değişimlerinden kaçınmaya çalışın. Örneğin ; kışın camı açıp yarım saat ortadan kaybolmayın.
nem olarakta kabının köşesine dorğu 3-4 fıs yeterli olurmu yoksa direk 3-4 fısı torfamı sıkayım

Son düzenleme:

Zyzz60

Yumurta
8 Tem 2021
19
4
15
LV
0

Şu an değerler iyi ısıyı 26 derecelere sabitlersen ve sürekli kapağı açıp canlıyı rahatsız etmezsen yakında kabuk atar zaten ısı kadar canlıyı sürekli kontrol edip strese sokmakta kabuk atmasına engel olur yem ver nemini yap 2-3 gün daha kurcalama

hasankarabacak

Yumurta
10 Haz 2022
7
0
5
LV
0

Şu an değerler iyi ısıyı 26 derecelere sabitlersen ve sürekli kapağı açıp canlıyı rahatsız etmezsen yakında kabuk atar zaten ısı kadar canlıyı sürekli kontrol edip strese sokmakta kabuk atmasına engel olur yem ver nemini yap 2-3 gün daha kurcalama
nemini yaptım bugun 2-3 fıs sıcaklığıda 22-25 arası yem en son 1.5 hafta önce yedi ama abdomeni yeterli büyüklükte olduğu için vermiyorum

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

nemini yaptım bugun 2-3 fıs sıcaklığıda 22-25 arası yem en son 1.5 hafta önce yedi ama abdomeni yeterli büyüklükte olduğu için vermiyorum

Şahsen sling canlılarımda yediği kadar veririm. Hızlı kabuk atmaları için sürekli besleme yaparım.

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Bir de tavsiyem sling canlılarda su kabı bulundurmadığımjz için canlının yaşam alanındaki camın kenarlarına bolca su sıkın bolca su damlası biriksin içer mi acaba demeyin bendeki eski canlıların hepsinin ağızında damla olduğunu hatırlıyorum. Nem konusunda ise bence fazla nem göz çıkarmıyor. Zaten kabuğa da girecek nemi biraz fazla yapabilirsiniz

hasankarabacak

Yumurta
10 Haz 2022
7
0
5
LV
0

Bir de tavsiyem sling canlılarda su kabı bulundurmadığımjz için canlının yaşam alanındaki camın kenarlarına bolca su sıkın bolca su damlası biriksin içer mi acaba demeyin bendeki eski canlıların hepsinin ağızında damla olduğunu hatırlıyorum. Nem konusunda ise bence fazla nem göz çıkarmıyor. Zaten kabuğa da girecek nemi biraz fazla yapabilirsiniz

bilgisayar kasasının ustune koysam ısıtıcı ped gibi ama bi zararı olurmu örümceğe ısıtmak için

Users who are viewing this thread

Üst Alt