Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tarantulalar

• Konbuyu başlatan Beko
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:16

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Merhabalar özellikle tecrübeli tarantula besleyicilerine bir sorum var, öncelikle herhangi boydaki bir canlının kabuk atması en erken ne kadar sürebilir, örnek verecek olursak 20 gün önce kabul atan bir sling, 20 gün yada daha kısa sürelerde kabuk atabilirmi, sizlerin en kısa kabuk süresi ne kadardı merak ediyorum 🙂

Benzer konular

Bogachanturk

Majör
22 Kas 2021
178
96
75
LV
0

Bildiğim kadarı ile mümkün, türe, bulunduğu sıcaklığa göre değişebiliyor. Benim vagans 25 gün sürmüştü L3-L4 arası.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,985
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Yukarıda @Bogachanturk abimizin dediği gibi tamamen türler ile alakalı ve ortam sıcaklığı ne kadar iyi olursa slingler L1-4 arası ortalama 25-35 günde atabilir fakat büyüdükçe süreç uzamaya başlar 5-8 arası 2 ayı bulabilir 8den sonra 3-4 ay yetişkin olduklarında belki 6 ay belki 1 sene :)

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
369
275
Ödüller
5
20
LV
2

%80 ısıya %20 de besledigin yemlerle alakali (yemlerin cesitli olmasi ve o yemleri de iyi beslemekten bahsediyorum)
28-30 derece arasinda sling grammostola pulchram 4 er hafta arayla 2 kabuk atti.
ayni sicaklikta tuttugum hizli buyuyen sling ow ler 20 22 gunde bir kabuk atiyor.
adultlarda sure daha uzun olur yukarda denildigi gibi senede bir de olabilir
hepsini yedikleri muddetce besliyorum bazen gunde 3 kez oluyor
4-5 cesit yem ile besliyorum canli yemlere takviye olarak bir besin vermedim hic

Users who are viewing this thread

Üst Alt