Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tarantulalarım torftan çıkmıyor.

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
370
275
Ödüller
5
20
LV
2

[mention]nigrita [/mention] [mention]Erastes [/mention] [mention]Yushlen [/mention]
Tecrübeli arkadaşlarım bugün bir kontrol ettim. Torf ile yandaki hava deliklerini kendi kapatmış. Hava Sirkülasyonu baya engellenmiş torfta küf vardı az miktarda ve torf balçık gibi olmuştu. Toprağını kazıp yeni daha fazla delikli kabına aldım. Rengi baya koyuydu muhtemelen 3-4 güne kabuk atacaktır. Sizce bu yaptığım işlem sonrasında bir stres oluşur mu yani kabukta sıkışma gibi ? Kendisini hiç korkutmadan gerçekleştirdim transferini.
Ayrıca sazimai bugün ilk defa yem yedi ancak ölü yem yedi içim baya rahatladı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Transfer islemi tabiki stresli olur ama kuflu bir ortamda kalmasindan daha iyi degistirmekle iyi yapmissiniz kabukta sikisma vs olmaz bu sebeple alakali. Ayrica sling tarantulalarda canli yem kabul etmeme sorunu yasarsaniz olu yem genellikle sorunu cozuyor birkac kabuk boyunca sadece olu yem yiyen slinglerim oldu👍

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Transfer islemi tabiki stresli olur ama kuflu bir ortamda kalmasindan daha iyi degistirmekle iyi yapmissiniz kabukta sikisma vs olmaz bu sebeple alakali. Ayrica sling tarantulalarda canli yem kabul etmeme sorunu yasarsaniz olu yem genellikle sorunu cozuyor birkac kabuk boyunca sadece olu yem yiyen slinglerim oldu

Transfer işleminde hiç stres duruşu yapmadı. Şimdi yeni yuvasında geziyor turluyor.
Evet evet tek sazimai canlı yemiyor. Hatta çok ufak yemleri de yemiyor büyük un kurtlarını bölüyorum anca öyle yiyor. Chromatus l1 olmasına rağmen istisnasız her gün yiyor çok atılgan ve iştahlı
Umarım lpye yeni yuvasında bir şey olmaz. Ancak havasız, küflü ve aşırı nemli ortamdan kurtardım ondan içim rahat. Şimdi tek yapmam gereken şey nemlendirme dışında rahatsız etmemek.

Panza06

Yumurta
26 Mar 2022
42
12
15
LV
0

Transfer işleminde hiç stres duruşu yapmadı. Şimdi yeni yuvasında geziyor turluyor.
Evet evet tek sazimai canlı yemiyor. Hatta çok ufak yemleri de yemiyor büyük un kurtlarını bölüyorum anca öyle yiyor. Chromatus l1 olmasına rağmen istisnasız her gün yiyor çok atılgan ve iştahlı
Umarım lpye yeni yuvasında bir şey olmaz. Ancak havasız, küflü ve aşırı nemli ortamdan kurtardım ondan içim rahat. Şimdi tek yapmam gereken şey nemlendirme dışında rahatsız etmemek.

Aynen öyle kanka iyi yapmışsın belki yeni yere alışana kadar kabuk atmaz ama küflü ortamda dursaydi nakavt olurdu

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Aynen öyle kanka iyi yapmışsın belki yeni yere alışana kadar kabuk atmaz ama küflü ortamda dursaydi nakavt olurdu

Çok fazla küf yoktu kanka aslında. Ufak ufak aşırı azdı ama baya işkillendim çünkü torfu uzun süredir nemlendirme yapmamama rağmen aşırı ıslaktı belli ki hava sirkülasyonu azdı. Neyse ki en azından yeni kabına aldım yeni ortamına alışana kadar kabuğun gecikeceğini düşünmüyorum çünkü bazı canlılar kargo gibi stresli ortamda bile kabuk atabiliyor

TheCrolax

Yumurta
27 May 2021
29
10
15
LV
0

Arkadaşlar selam l3 lasiodora parahybana tarantulam 2 haftadır torfun içinde yüzünü gören cennetlik. Su kabı full dolu hiç içmemiş geceleri gezintiye çıkmıyor torfu kazıp rahatsız etmek istemiyorum. Abdomeni inanılmaz büyüktü. 2 günde bi kurt yerdi. Abdomen boyutu kendisinin 2 katından fazlaydı hatta. Bu yüzden bi oruca ve kabuğa girmiş olabilir mi ?
P. Sazimai l2 tarantulam ise 1 haftadır torfun içinde bana yeni geldi ve geldiğinden beri hiç bir şey yemedi. Abdomen büyüklüğü normal
L1 Chromatus 1 haftadır torfun içinde o da yeni geldi. Geldiği ilk 3 gün 3 adet un kurdu yedi ama hiç çıkmıyor.
Bu durumda ne yapmalıyım ? Hiçbirini göremiyorum. Endişlenmeli miyim ?
sling tarantulalar için su kabı kullanmazsan iyi olur içine düşüp boğulma riski var

Users who are viewing this thread

Üst Alt