Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tarantulam kabuk atmasına rağmen ters duruyor

emiraslan

Yumurta
7 Haz 2022
20
0
15
LV
0

L8 lp tarantulam 5 gün önce kabuk attı bende teraryumunu değiştirdim bugün kabuk atmasına rağmen ters duruyor ne yapmalıyım?

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    408.8 KB · Görüntüleme: 133

Benzer konular

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Death
L8 lp tarantulam 5 gün önce kabuk attı bende teraryumunu değiştirdim bugün kabuk atmasına rağmen ters duruyor ne yapmalıyım?
Death curl olmamış daha önce böyle birşey görmedim o yüzden ben tam birşey diyemem ama kabuğun hepsini attığına emin misiniz belki kalmış kabuk parçası vardır.Ben olsam fısfısla nem takviyesi yapıp fotoğrafını çekerdim (ki zaten burda fotoğrafı var) 1 gün bekleyip ertesi gün haraket olmuş mu onu gözlemlerdim.

emiraslan

Yumurta
7 Haz 2022
20
0
15
LV
0

Death

Death curl olmamış daha önce böyle birşey görmedim o yüzden ben tam birşey diyemem ama kabuğun hepsini attığına emin misiniz belki kalmış kabuk parçası vardır.Ben olsam fısfısla nem takviyesi yapıp fotoğrafını çekerdim (ki zaten burda fotoğrafı var) 1 gün bekleyip ertesi gün haraket olmuş mu onu gözlemlerdim.
Cevabınız için teşekkürler ama ben cımbızla normal haline döndürdüm şuanlık bir sorun yok gibi

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Cevabınız için teşekkürler ama ben cımbızla normal haline döndürdüm şuanlık bir sorun yok gibi
Anladım eğer bir daha ters dönmediyse iyi, çünkü bu başlıktan sonra yabancı forumlara ve yazılara baktım, bu büyük bir hobi olmadığı için bu olayla ilgili pek bir bilgi, kaynak yok fakat yazanlara görede bağzılarının tarantulası sırtında kalan kabuğu,tüyü değiştirmek için dönüyormuş,bağzılarıda düzeltildikçe yeniden ters dönüyormuş ve belli bir süre sonra ölüyormüş.Yani sizin tarantulada bu tarz şeyler olmadıysa sağlığı açısından bir sıkıntı yok gibi gözüküyor. Yinede 1-2 hafta canlının haraketlerini takip etmekte fayda var.

Users who are viewing this thread

Üst Alt