Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tarantulam kaçtı

10 Eyl 2023
118
62
75
LV
0

Arkadaşlar maculata tarantulamı bugün yeni yaşam alanına aktardım aktardıktan sonra nasıl kaçtığını bilmiyorum acil yardım canlıyı nasıl bulabilirim canlı l1 gece 1 de yaşam alanına bi baktım içinde yoktu
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Arkadaşlar maculata tarantulamı bugün yeni yaşam alanına aktardım aktardıktan sonra nasıl kaçtığını bilmiyorum acil yardım canlıyı nasıl bulabilirim canlı l1 gece 1 de yaşam alanına bi baktım içinde yoktu
IMG_20230914_011127.jpg

Yaşam alanının deliklerinin boyutu böyle buradan çıkmış olabilir mi

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Torfun altına felan girmiş olabilir yada havalandırma için açtığın delikler büyükmüydü yani kendin kaçırmadıysan durduk yere kutusundan kaybolmaz

10 Eyl 2023
118
62
75
LV
0

Torfun altına felan girmiş olabilir yada havalandırma için açtığın delikler büyükmüydü yani kendin kaçırmadıysan durduk yere kutusundan kaybolmaz
Kapakta açtığım delikleri fotoğraf olarak koydum yandaki delikler ise böyle
IMG_20230914_012417.jpg

Bende öyle düşündüm hayvanı hiç bi yerde göremeyince torfu büyğk kaba boşaltıp torfun içinede baktım yoktu sizce açtığım deliklerden kaçma imkanı var mı ? Çünkü aktarım yaparken kaçmadığına adım kadar eminim

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

evet delikler kaçabileceği boyda görünüyor onlardan çıkmıştır muhtamelen küçük canlı bulmanız zor karanlık ve nemli yerlere bakın

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Attığın fotograftan delik boyutunu anlayamayız. O delik 5 mm de olabilir 1 mm de olabilir 1 cm de. Onun için açtığın deliğin ölçüsünü şöyle ki kesin birşey soyleyebilelim

white

Yumurta
Deneyimli Hobici
4 Tem 2022
48
36
15
Ödüller
1
LV
1

Tahminime göre deliklerden kaçmıştır başka kaçabileceği bir yer yok gibi zaten. Fotoğrafta göründüğü kadarıyla kapak boyutu 1₺ kadar gözüküyor. Deliklerden kaçmış olma ihtimali yüksek. Canlının yaşam alanı nerdeyse çevreye bakmanı öneririm öncelikle. Karanlık, dar ve nemli bölgeler de öncelikli. Odanın giriş çıkış ve pencerelerini kapat. Yakın çevresine ıslak havlu, peçete tarzı şeyler de bırakabilirsin gelme ihtimali var. Geçmiş olsun güncelleme bekliyoruz.

10 Eyl 2023
118
62
75
LV
0

Attığın fotograftan delik boyutunu anlayamayız. O delik 5 mm de olabilir 1 mm de olabilir 1 cm de. Onun için açtığın deliğin ölçüsünü şöyle ki kesin birşey soyleyebilelim
Kapaktaki lekeli delik 7mm

Tahminime göre deliklerden kaçmıştır başka kaçabileceği bir yer yok gibi zaten. Fotoğrafta göründüğü kadarıyla kapak boyutu 1₺ kadar gözüküyor. Deliklerden kaçmış olma ihtimali yüksek. Canlının yaşam alanı nerdeyse çevreye bakmanı öneririm öncelikle. Karanlık, dar ve nemli bölgeler de öncelikli. Odanın giriş çıkış ve pencerelerini kapat. Yakın çevresine ıslak havlu, peçete tarzı şeyler de bırakabilirsin gelme ihtimali var. Geçmiş olsun güncelleme bekliyoruz.
Hiç umudum yok bulamayacağım büyük ihtimal ama sizi haberdar edeceğim inşallah bulabilirim

shagydigy

Pupa
28 Eki 2021
86
21
30
LV
0

daha önce başıma geldi rosea yavrularımdan 3 tanesi kaçmıştı delikler büyük diye bakılabilecek her yere baktım 1 sene oldu ne ölüsünü gördüm ne dirisini

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

daha önce başıma geldi rosea yavrularımdan 3 tanesi kaçmıştı delikler büyük diye bakılabilecek her yere baktım 1 sene oldu ne ölüsünü gördüm ne dirisini
Al bendende o kadar L4 hati hatinin kabuk sonrası yuvasını değiştirecektim yeni kaba alırken eski kabından fırlayıp gözden kaybolması 2 saniye sürdü 1.5 senedir yok piyasada :)

10 Eyl 2023
118
62
75
LV
0

Users who are viewing this thread

Üst Alt