Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tarantulamı nasıl besleyeceğim

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Satıcı yanlışlıkla L2 yollayacağına 5 kuruşun çeyreği kadar bir tarantula yollamış bu minik arkadaşı nasıl besleyeceğim?

Benzer konular

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

L2 zaten 5 kuruşun çeyreği kadar, mikro un kurdunu ikiye bölerek verebilirsin yarı canlı şekilde

tailgunV2

Media
26 May 2022
144
24
55
LV
0

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Elimde mikro yok yetişkini ikiye kesip versem içini emer mi
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Elimde mikro yok sadece yetişkinler var ikiye kesip versem içini yer mi
Kesip ölmeden vermen lazım eğer ölürse titreşim olmadığı için yemez, titreşimi sen yapmaya çalışırsan da ayarı tam tutturamadigin için tarantula büyük bir canlı sanıp kaçma moduna girer.

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Elimde mikro yok yetişkini ikiye kesip versem içini emer mi
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Elimde mikro yok sadece yetişkinler var ikiye kesip versem içini yer mi

En güzeli bence o.
Benm sazimaim micro da yemiyor sadece kurdun yarısını veriyorum içini yiyip dışını bırakıyor.
Kurdu ortadan kes önce hareket eden kısmını dene yani kafa kısmını. Eğer yerse güzel yemezse diğer hareketsiz yarısını ver 24 saat sonra kontrol et muhtelemen yemiş olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

CzrElektronik

Yumurta
1 Şub 2022
46
22
15
LV
0

Benim lp l3/4 oldu hala yeme atlamıyor, kurdun kafasini ezip bırakıyorum gün sonunda yemiş oluyor. Aslinda hala sos kabindayim kabın kapağını açarken titriyor strese girer ondan yemez diye okudum bi kac yerde idrar kabı bulabilirsem ona rehouse yapayım öyle deneyeyim bakalım yiyecek mi.

Zyzz60

Yumurta
8 Tem 2021
19
4
15
LV
0

Benim lp l3/4 oldu hala yeme atlamıyor, kurdun kafasini ezip bırakıyorum gün sonunda yemiş oluyor. Aslinda hala sos kabindayim kabın kapağını açarken titriyor strese girer ondan yemez diye okudum bi kac yerde idrar kabı bulabilirsem ona rehouse yapayım öyle deneyeyim bakalım yiyecek mi.
Benimde L5 iki tane Lp var onlarda aynı hala malesef, araştırdım slingken böyle yapabiliyorlarmış bi kaç kabuk sonra düzelir dediler.

nigrita

Majör
16 Ara 2021
108
53
75
LV
0

benimde l4 lp aynı şekilde yiyor öbür türlü yeme atlamıyor anlamadım neden böyle l4 oldu hala bebek gibi elimizle besliyoruz :D

Creambea

Yumurta
25 Nis 2022
28
17
15
Ödüller
1
LV
1

Un kurdunu kesip bir parçasını cımbızı titreterek kaba bırakın. Diğer püf nokta ise canlının kabının en az seviyede bu işlemi yaparken titremesidir. Akabinde canlıyı karanlık bi alana bırakın büyük ihtimalle tadına bakıp, ihtiyacı kadarını yiyecektir. Yem kapta 3-4 saat kalsın, ara ara kontrol edin.

Users who are viewing this thread

Üst Alt