Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Taşın altında bulduğum örümcek

Sbhsaqqq

Yumurta
24 Nis 2023
3
1
15
LV
0

Taşı kaldırırken rastgele karşıma çıktı sizce türü nedir tarantula mıdır zehir seviyesi nedir bilgisi olanlar yazarsa çok iyi olur

Ekli dosyalar

• IMG_20230424_175041.jpg
    IMG_20230424_175041.jpg
    194.5 KB · Görüntüleme: 186

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Yerli tür Chaetopelma.. eğer güneydoğu Anadolu bölgesinde iseniz denk gelmeniz normal.. umarım almamışsınızdır veya beslemek gibi bir niyetiniz yoktur

Emre Özer

Pupa
9 May 2022
72
14
30
LV
0

Büyük ihtimal dişi aramaya çıkmış bir erkek. Bence almayın , aldıysanız bulduğunuz yere tekrar salın lütfen

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Yerli tür Chaetopelma.. eğer güneydoğu Anadolu bölgesinde iseniz denk gelmeniz normal.. umarım almamışsınızdır veya beslemek gibi bir niyetiniz yoktur
Muhtemelen almış çünkü kaba torf koymuş yer hazırlamış 😀 ayrıca canlının bacak yapısına bakınca bana erkek gibi geldi. Boşuna besleme sal gitsin

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Muhtemelen almış çünkü kaba torf koymuş yer hazırlamış 😀 ayrıca canlının bacak yapısına bakınca bana erkek gibi geldi. Boşuna besleme sal gitsin
O kadar dikkat etmemiştim şimdi sen söyleyince farkettim :)

Sbhsaqqq

Yumurta
24 Nis 2023
3
1
15
LV
0

Taşı kaldırırken rastgele karşıma çıktı sizce türü nedir tarantula mıdır zehir seviyesi nedir bilgisi olanlar yazarsa çok iyi olur
Canlıyı aldım çünkü bacaklarından birisi eksik ve eğri duruyor düzelen kadar boşta duran kapta besliyeceğim satın almak isteyenler olmuş satmıyorum

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

beslememen için sebepleri yazmışlar üremesinden alıkoymayın canlıyı çok yaygın değiller zaten bacağının kopuk olması sorun değil olsa zaten ölürdü bulamazdınız

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Toplum olarak eklem bacaklılara karşı korku kin nefret beslediğimiz için her türlü böcek öldürülüyor bu canlıların popislasyonu açısından ciddi bir kayıp, hele ki ülkemizde keşfi çok yeni olan yerli tür tarantulalar açısından daha da kötü , insanımız büyük örümcekleri gördüğü gibi öldürüyor ben bu sebepten dolayı yerli tür tarantulaların sayılarının azalmasına bağlı olarak yeni keşfedilmeleri ayrıca çok sık karşılaşılamamasına bir nevi bu ölüm oranlarına da bağlıyorum (tamamen kendi düşüncemdir) . O yüzden türün devamı için doğaya salmanız daha sağlıklı olacaktır.

Users who are viewing this thread

Üst Alt