Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Test Tüpüm Yok

furricanee

Pupa
4 May 2021
91
11
30
LV
0

Öncelikle selamlar dün bir kraliçe buldum test tüpüme koydum.tek test tüpüm vardı fakat bugun yururken bir kraliceye daha rastladım kraliçeyi aldım tam kapanma bitince istanbula gidecegim orada test tüpüm var oraya gidebe kadar kralicemi nereye koyabilirim fikirlerinizi almak isterim hayirli ramazanlar

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Öncelikle selamlar dün bir kraliçe buldum test tüpüme koydum.tek test tüpüm vardı fakat bugun yururken bir kraliceye daha rastladım kraliçeyi aldım tam kapanma bitince istanbula gidecegim orada test tüpüm var oraya gidebe kadar kralicemi nereye koyabilirim fikirlerinizi almak isterim hayirli ramazanlar
Eczaneye gidebilirsen şırınga da iş görür geçici olarak. Şırıngadan test tüpü yapımı youtube da var video olarak.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

Bende bu konuda mantık olarak cevap vericem çünkü karınca hobisi konusunda çok yeni sayılırım katılan veya katılmayan olabilir..

1_org_zoom.jpg

her evde bulunan klasik su hortumunun bir ucunu su sızmayacak şekilde ısıtarak birleştirip nem bölgesi yapabilirsin diğer ucunuda pamuk en azından bir süre idare eder diye düşündüm ne kadar sağlıklı olur bilmem bilen arkadaşlarda cevap verirse güzel olur..

furricanee

Pupa
4 May 2021
91
11
30
LV
0

Bende bu konuda mantık olarak cevap vericem çünkü karınca hobisi konusunda çok yeni sayılırım katılan veya katılmayan olabilir..

Ekli dosyayı görüntüle 6633
her evde bulunan klasik su hortumunun bir ucunu su sızmayacak şekilde ısıtarak birleştirip nem bölgesi yapabilirsin diğer ucunuda pamuk en azından bir süre idare eder diye düşündüm ne kadar sağlıklı olur bilmem bilen arkadaşlarda cevap verirse güzel olur..
Bayaaa iyi düsünmüşsün yarin yapacağim teşekkür ederim iyiki yazmişım

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

valla geçici bi çözüm die yazıyorum. köy ortamında herşey bulunmaz ama bi hortumu kolayca bulabileceğini düşünüyorum. hayvanın sığabileceği ve biraz da boşluk kalabilecek bir hortumun bi ucunu silikonla tıka test tüpü gibi geçici olarak kullan

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

ben

yazana kadar siz yazmışınzı :)

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Isıtılarak değil de pamukla da kapatılabilir bir ucu transfer sırasında açılıp nemin gitmesini de sağlar daha kullanışlı olur tamamen kapatmaktansa

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

Isıtılarak değil de pamukla da kapatılabilir bir ucu transfer sırasında açılıp nemin gitmesini de sağlar daha kullanışlı olur tamamen kapatmaktansa
Evet oda mantıklı ama eğerki çift taraflı pamuk olursa iki taraftanda hava akışı olacağı için su olan bölgedeki pamuktan sızdırma riski var ama tek taraflı olursa kapalı olacağı alandan hava almayacağı için sızdırma olmayacaktır diye düşündüm :)

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

Evet oda mantıklı ama eğerki çift taraflı pamuk olursa iki taraftanda hava akışı olacağı için su olan bölgedeki pamuktan sızdırma riski var ama tek taraflı olursa kapalı olacağı alandan hava almayacağı için sızdırma olmayacaktır diye düşündüm :)
ben de pamuktan nem kaçışı fazla olur die silikonla kapatmayı düşündüm . ?

Ardakral

Süper Majör
21 Mar 2021
156
47
105
LV
0

O ısıtıcınız yeri transfer yapacağınız zaman delin be içindeki suyu boşaltın öyle olur

Users who are viewing this thread

Üst Alt