Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tetramorium yağmuru

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Bu aralar çok sık Tetra bulan var bende toplu bi uçuşa denk geldim sanırım sabah 9 da videoya 4 tanesini çekebildim ama etrafta 10larca vardı.. Multi deneme amacı ile 2 tanesini alıp aynı yere koydum 2 saat sonra baktığımda ikiside sağlamdı ve herhangi bir stressli durumları yoktu bakalım süreç nasıl olacak :)

Benzer konular

kokunc99

Majör
16 Nis 2021
83
92
80
LV
0

Tetra ve lasiuslar doğası gereği doğada hem Multi olabiliyorlar hem de işçi sayıları çok olan bir tür. Dolayısıyla ürettikleri prens ve prenses sayısı da çok oluyor. O sebepten sezonda hiç bakmasaniz bile onar tane tetra lasius kraliçesi görürsünüz

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Tetra ve lasiuslar doğası gereği doğada hem Multi olabiliyorlar hem de işçi sayıları çok olan bir tür. Dolayısıyla ürettikleri prens ve prenses sayısı da çok oluyor. O sebepten sezonda hiç bakmasaniz bile onar tane tetra lasius kraliçesi görürsünüz
Aslında forumda çok sorulan bir soruydu Tetra multi olurmu veya Multi yapmayı istiyorum diye.. başarılı olanda var olmayanda.. bende sabahtan beri gözlemliyorum herhangi bir sorun çıkmadı iki kraliçe arasında ve şunu çıkardım bu durumda eğer aynı uçuştan iki kraliçe alınırsa herhangi bir sorun çıkmıyor gibi ama farklı günlerde farklı uçuşlardan alınan kraliçelere Multi denemesi yapıldığında kavgalar söz konusu olabiliyor herhalde..

kokunc99

Majör
16 Nis 2021
83
92
80
LV
0

Çok karışık bu konu bin tane değişkeni var. Doğada da öyle kimisi 10 kraliçe Multi kimisi tek. Ben Multi de yaptım tek de baktım. Net bir bilgim yok maalesef.

Users who are viewing this thread

Üst Alt