Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tetramorium Yumurtaları Ne Zaman Çıkar?

Aristokrat

Pupa
30 May 2020
6
1
30
LV
0

Tetrimorium kraliçem var yaklaşık 8 9 yumurtası çıktı bu yumurtalardan işçi çıkma süresi ne kadar sürer

Benzer konular

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

8 9 yumurta normal sayı mı çünkü bendeki Tetramorium bayağı bir yumurta yaptı sayamadım çok fazla yumurtladıysa besleme yapmalı mıyım kraliçeye?
Belki bu arkadaş senden geç bulmuş olabilir. O yüzden seninkinde daha fazla yumurta vardır.
İşçi çıkmadan besleme yapmana gerek yok. Zaten işçi çıkınca beslememizin sebebi işçinin besin stoğu yok. Kraliçe beslenmeden hayatta kalabilir ama işçinin beslenmeye ihtiyacı var. Kraliçenin toraxında ortalama 5 ay yetecek kadar besin var.

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

Belki bu arkadaş senden geç bulmuş olabilir. O yüzden seninkinde daha fazla yumurta vardır.
İşçi çıkmadan besleme yapmana gerek yok. Zaten işçi çıkınca beslememizin sebebi işçinin besin stoğu yok. Kraliçe beslenmeden hayatta kalabilir ama işçinin beslenmeye ihtiyacı var. Kraliçenin toraxında ortalama 5 ay yetecek kadar besin var.
Besin stoğu olduğunu biliyorum ama bu forumda görmüştüm yine bir kraliçe fazlaca yumurtladığı için beslenme ihtiyacı oluyor diye o yüzden merak ettim teşekkürler bilgilendirmeniz için

Emre Günsan

Asker
6 Haz 2020
322
131
185
Ödüller
3
LV
2

ben 1 ayda çıkardım dostum. hemde ilk işcide çıkmadı , 4 işci birden çıktı. diğeride 3 ayda çıkardı. her kraliçe aynı değil. ama genellikle bi buçuk ayı görmeden çıkarır yerini beğendiyse

Users who are viewing this thread

Üst Alt