Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Tür/Cins için Sabah Sporu

rdsmsk

Pupa
25 Nis 2021
60
27
30
LV
0

Sabah ATM den para çekmek için evden çıktım. ATM il ev arasında ki bütün yeşilliklere bakındım çevresinde gezindim. Ama kraliçe bulamadım. Eve geldim ve yine balkonda bu ufaklıktan buldum. Canı sıkılan varsa Cins/Tür sorgusuna yardım edebilir. Oldukça ufak bir kraliçe mi acaba ? :))

Ekli dosyalar

• 0001.jpg
    0001.jpg
    12.2 KB · Görüntüleme: 163
  • 002.jpg
    002.jpg
    7.9 KB · Görüntüleme: 150

Benzer konular

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

abdomeni sivri ve antenleri düzse erkek oluyor , yok anteni 90 derece ve abdomeni ovalse dişi oluyor . ufak bir bilgi :giggle:

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

abdomeni sivri ve antenleri düzse erkek oluyor , yok anteni 90 derece ve abdomeni ovalse dişi oluyor . ufak bir bilgi :giggle:
Sabah ATM den para çekmek için evden çıktım. ATM il ev arasında ki bütün yeşilliklere bakındım çevresinde gezindim. Ama kraliçe bulamadım. Eve geldim ve yine balkonda bu ufaklıktan buldum. Canı sıkılan varsa Cins/Tür sorgusuna yardım edebilir. Oldukça ufak bir kraliçe mi acaba ? :))

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Abdomenin sivri olması kraliçe ilmadığı anlamına gelmez. Crematogaster gibi abdomeni sivri olan cinsler de mevcut. Antenlerin kırık olması da her zaman kraliçe olduğunu göstermez. Bazı cinslerin erkeklerinin de antenleri kırık olur.

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Kısaca boyut ve yapısal farklar net olarak ayrımın yapılması için yeterlidir.

kokunc99

Majör
16 Nis 2021
83
92
80
LV
0

Prensler sivrisineğe benzer, basık modifiyeli araba gibi durur bacakları geniş açarlar aynı sivrisinekler gibi. Kraliçenin ayakları daha dik durur.
Kraliçenin kafasından da ayrıştırılabilir.
Anten karar vermek için tek başına yeterli değildir, prensler de kırık 90 derece yapabiliyor ama alıştıktan sonra antenden de anlayabilirsin ama tek başına yeterli olmaz o an dik durur vb. şaşırtır seni.
Kraliçenin abdomeni throxından da kafasından da büyük olur, vücudunun diğer parçalarına oranla çok daha büyük olur ama prenslerde o kadar devasa bir büyüklük farkı fark etmezsin.
Prenslerin hareketi akıllıca oluyor, sivrisinekler nasıl kaçış mekanizmaları falan çok güçlüyse prenslerin de öyle fakat kraliçeler biraz daha aptal ve tedirgin oluyor. Tabi bu dediğimi gözlemledikten sonra farkına varırsın.

Users who are viewing this thread

Üst Alt