Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Uçuşlar Ne Zaman

22 Tem 2020
25
6
30
LV
0

Hobiye yeni başlıyorum. Urfa da yaşıyorum, bulunduğum bölgede ne tür karıncalar var bilmiyorum ve bunların uçuş dönemleri ne zaman olur.

Benzer konular

Adilemir

Süper Majör
26 Haz 2020
109
29
105
LV
0

Hobiye yeni başlıyorum. Urfa da yaşıyorum, bulunduğum bölgede ne tür karıncalar var bilmiyorum ve bunların uçuş dönemleri ne zaman olur.
1 hafta önce crematogaster scutellaris buldum antepte. Uçuşları başlamış olabilir. Lakin o sıcakta aramayı önermem??
Sabah namazından sonra aramanı öneririm nemli yerlerde

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

1 hafta önce crematogaster scutellaris buldum antepte. Uçuşları başlamış olabilir. Lakin o sıcakta aramayı önermem??
Sabah namazından sonra aramanı öneririm nemli yerlerde
O kadar etken mi uçuyorlar? Ben akşam uçuyorlar diye biliyorum.

Onlorot

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
Sponsor
Onaylı Satıcı
1 May 2020
922
671
375
Ödüller
16
LV
5

Günün farklı saatlerinde farklı türler uçar. Benim gözlemlerimce Cataglyphis kraliçesi isterseniz öğleden birkaç saat sonra aramaya başlayabilirsiniz(3-4-5 civarları) ve çöl gibi toprak biçimi kuma benzeyen sıcak yerlerde aramanızı öneririm. Pheidole ve Solenopsis'lerin gece 9-10 gibi uçuş yaptıklarına şahit oldum gece arayacaksanız sokak lambaları altlarına, ışık olan yerlerde aramanızı öneririm. Fakat ben en fazla akşama doğru buldum buldum bulduğum türler arasında (Formica, Lasius, Tetramorium) gibi. Biraz da şans işi bu kraliçe bulmak. Fakat püf noktası pes etmemek ?. İyi şanslar, iyi hobiler?.

enes☆

Kraliçe
Deneyimli Hobici
11 Tem 2020
912
555
375
Ödüller
12
LV
4

Günün farklı saatlerinde farklı türler uçar. Benim gözlemlerimce Cataglyphis kraliçesi isterseniz öğleden birkaç saat sonra aramaya başlayabilirsiniz(3-4-5 civarları) ve çöl gibi toprak biçimi kuma benzeyen sıcak yerlerde aramanızı öneririm. Pheidole ve Solenopsis'lerin gece 9-10 gibi uçuş yaptıklarına şahit oldum gece arayacaksanız sokak lambaları altlarına, ışık olan yerlerde aramanızı öneririm. Fakat ben en fazla akşama doğru buldum buldum bulduğum türler arasında (Formica, Lasius, Tetramorium) gibi. Biraz da şans işi bu kraliçe bulmak. Fakat püf noktası pes etmemek ?. İyi şanslar, iyi hobiler?.
solenopsis ikindi uçuyor pheidole doğru akşam-gece

Users who are viewing this thread

Üst Alt