Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Un kurdunun büyümesini istemiyorum

ulerzear

Yumurta
16 Ocak 2022
33
2
15
LV
0

Un kurdu almak istiyorum ama o böcek haline dönüşmesini istemiyorum onu engelleyebilir miyim ? şimdiden teşekkürler

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,855
475
Ödüller
20
LV
5

Ortalama 10 derece civarlarında tutarsan metobolizmaları yavaşlayıp büyümeleri duraksayacaktır.

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,855
475
Ödüller
20
LV
5

Direk buzluğa değilde donarlar.. daha soğuk bir ortama veya buzdolabının normal bölümüne koyabilirsin.. ben balkonda tutuyorum..

karincahobimm

Yumurta
10 Eki 2021
17
3
15
LV
0

Bend
Un kurdu almak istiyorum ama o böcek haline dönüşmesini istemiyorum onu engelleyebilir miyim ? şimdiden teşekkürler
Bende bu konularda yeniyim fakat bildiğim kadarı ile sana yardım edeyim.Pek büyümüseni veya hızlı çoğalmasını istemiyorsan daha soğuk bir ortamda bulundurabilirsin.Örneğin bu soğuk havalarda kapalı balkonlar iş görür.Açık balkonda dolap varsa dolabın içine de konulabilir.Ve bir de olduğundan daha az besleme yapabilirsin.Benim bildiğim çözümler bunlar umarım işine yarar...

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
13
LV
4

0 derecenin altına inmeyecek şekilde soğukta muhafaza et.

Mssr

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
18 May 2020
1,053
474
375
Ödüller
13
LV
4

Haftada bir vermen yeterli, arada bir iki gün dinlendir.

muaffakizefe

Yumurta
4 Şub 2022
7
0
5
LV
0

Bend

Bende bu konularda yeniyim fakat bildiğim kadarı ile sana yardım edeyim.Pek büyümüseni veya hızlı çoğalmasını istemiyorsan daha soğuk bir ortamda bulundurabilirsin.Örneğin bu soğuk havalarda kapalı balkonlar iş görür.Açık balkonda dolap varsa dolabın içine de konulabilir.Ve bir de olduğundan daha az besleme yapabilirsin.Benim bildiğim çözümler bunlar umarım işine yarar...
besleme sayısını azaltmak canlı yemin protein oranını düşürmez mi canlı yemi ne kadar iyi beslersek kendi canlımızda o kadar iyi beslenir ne de olsa

Users who are viewing this thread

Üst Alt