Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Un kurtları besleme

Taskinazo

Pupa
7 Nis 2021
66
25
30
LV
0

Un kurtları daha besleyici olsun diye farklı çeşitlerle beslemek istiyorum meyveler fazla sulu olduğundan sorun yaratacak acaba kuru meyvelerle besleyebilir miyim

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,985
1,858
475
Ödüller
20
LV
5

Sulu meyve sebzelerden ziyade yataklığın karışımını arttırabilirsin normalde mısır unu ve kepek yeterli oluyor fakat yulaf, çavdar ve arpa unu'da ekleyebilirsin

Dragan

Süper Majör
Emektar
11 Haz 2020
277
112
140
Ödüller
4
LV
2

Un kurtları daha besleyici olsun diye farklı çeşitlerle beslemek istiyorum meyveler fazla sulu olduğundan sorun yaratacak acaba kuru meyvelerle besleyebilir miyim
Meyve olarak elma ile besleyebilirsiniz.Ama kuru meyve ile besleyemessiniz çünkü su ihtiyacınıda karşılamalılar.Size önerim patates ile elma.Sorun yaratmasını istemiyorsanız beşlik petlerin kapağını alıp onun içinde besleme yapabilirsiniz ben öyle yapıyorum yataklığım kirlenmiyor.

Taskinazo

Pupa
7 Nis 2021
66
25
30
LV
0

Sulu meyve sebzelerden ziyade yataklığın karışımını arttırabilirsin normalde mısır unu ve kepek yeterli oluyor fakat yulaf, çavdar ve arpa unu'da ekleyebilirsin
Yataklık olarak mısır unu ve yulaf(lifalif) karışımı kullanıyorum elimde onlar kaldı
Farklı malzemelerde eklerim teşekkür ederim
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Kuru meyve sert gelir + su ihtiyacı karşılanmaz kuru meyvenin besin değeri daha düşüktür
Evet haklısınız canlının suya da ihtiyacı var sonuçta

Meyve olarak elma ile besleyebilirsiniz.Ama kuru meyve ile besleyemessiniz çünkü su ihtiyacınıda karşılamalılar.Size önerim patates ile elma.Sorun yaratmasını istemiyorsanız beşlik petlerin kapağını alıp onun içinde besleme yapabilirsiniz ben öyle yapıyorum yataklığım kirlenmiyor.
Peki ya havuç iş görür mü

Dragan

Süper Majör
Emektar
11 Haz 2020
277
112
140
Ödüller
4
LV
2

Yataklık olarak mısır unu ve yulaf(lifalif) karışımı kullanıyorum elimde onlar kaldı
Farklı malzemelerde eklerim teşekkür ederim

Evet haklısınız canlının suya da ihtiyacı var sonuçta

Peki ya havuç iş görür mü
İş görür.Yataklığın kirlenmesini istemiyorsan şöyle birşey kesip onun üstünde besleme yapabilirsin.

plastik kapak.jpg

Users who are viewing this thread

Üst Alt