Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yardım Lazım

berkayr

Pupa
6 Tem 2021
67
27
30
LV
0

Adam demiş ne yediğini falan biliyor bunlar olmaz demiş kendiside tavuk yumurtayla idare edicek demiş sence iyi bir şey mi bu
Kesinlikle katılıyorum un kurdu olmadan bu iş çok zor belki messor vs olursa bir ihtimal diyorum ara ara bulduğu sinek veya onun gibi şeylerde destekleyerek bence messor kolonisi büyütebilir onun dışında çok sağlıklı gelişen bir kolonisi olacağını sanmıyorum.

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
370
275
Ödüller
5
20
LV
2

Ben söylemiyorum bile kargo paketini görmeseler haberleri olmuyor?
Yeni tarantula falan aldığımda izin istesem reddederler sipariş veriyorum kargo geldikten sonra öğrenseler de pek birşey demiyorlar

Tibuk

Kraliçe
Deneyimli Hobici
20 Nis 2021
569
499
375
Ödüller
9
LV
3

Canlı yem zorunlu diye bir şey yok arkadaşlar, yalnızca üretim yemlerin kullanımı daha sağlıklı. Ancak üretim yemleri kullanmadan besleme yapamayız gibi bir kaide yok. Arkadaş haşlanmış yumurta beyazı, haşlanmış tavuk eti, zaman zaman meyve sineği, farklı cinslerin işçileri veya çeşitli "ilaçlama yapılmayan bölgelerden" alınan böcekler ile gayet besleme yapabilir. Bu oldukça kolay. Herkesin hobiyi ilerletme şekli kendine. Kimse canlı yemsiz besleme yapıyor diye kimseyi linç edemez. Bir bilgilendirme yapacaksanız da agresif tavır sergilemeden, sakince bunu yapın. Aksi taktirde söylediğinizin bir değeri kalmıyor.

8 Haz 2021
369
136
185
Ödüller
3
LV
2

Sende sadece şu ve tavuk ye saçma saçma konuşma besleyemiyeceksen bakmamalısın onlarda canlı gerekli koşulları sağlamak lazım başka bir yerde bunu dersen fena linç yersin
Güzel kardeşim benim evet dediğinde haklısın fakat arkadaşımız daha hobiye yeni başlamış bu şekilde bir tavır sergilemen çok yanlış güzelce uyarabilirsin ki zaten un kurdu olmadan bakılmaz gibi bir kaide kesinlikle yok , tavuk mama,yumurta beyazı,ilaçlanmayan yerlerden yani doğadan falan meyve sineği gibi böcek bulup çokta güzel besleyebilir lütfen bidahakine daha güzel bir şekilde uyaralım insanları hobiden soğutmamak amacıyla, iyi hobiler...

vazonax

Pupa
10 Ağu 2021
64
36
30
LV
0

Canlı yem zorunlu diye bir şey yok arkadaşlar, yalnızca üretim yemlerin kullanımı daha sağlıklı. Ancak üretim yemleri kullanmadan besleme yapamayız gibi bir kaide yok. Arkadaş haşlanmış yumurta beyazı, haşlanmış tavuk eti, zaman zaman meyve sineği, farklı cinslerin işçileri veya çeşitli "ilaçlama yapılmayan bölgelerden" alınan böcekler ile gayet besleme yapabilir. Bu oldukça kolay. Herkesin hobiyi ilerletme şekli kendine. Kimse canlı yemsiz besleme yapıyor diye kimseyi linç edemez. Bir bilgilendirme yapacaksanız da agresif tavır sergilemeden, sakince bunu yapın. Aksi taktirde söylediğinizin bir değeri kalmıyor.
Heh be bunu anlatamadim bir saattir ellerinden operim

mudkipyigit

Media
19 Ağu 2021
99
29
55
LV
0

Aga hiç kasma ben valla.benim ailem acayip katı bir aile dedim karınca beslicem yok aboov besleme eziyet edecen kendine bakamıyon hayvanamı bakcan ev hayvanat bahcesi olacak vs aldım kraliçe 2 tane tüpte bi berenin içine gizledim bi akşam anneme gösterdim anlattım onu doğaya bırak dedi bende dedim anne burayı benimsedi yumurtladı doğaya salarsam ölür vebali size yazılır acıtasyon yaptım sonra alıştılar aga ara sıra göstersene şu karıncalarını falan diyorlar akrabalar falanda meraklandı höbiye :D yani sen eve sok sonrasına izin verirler merak etme
sana tesekur ediyorum elimde suan bi messor kralicesi var ve senin verdigin taaktikle anemgile kabul etirdim egerr bunu yazmasam muhtemelen anemgil izin vermiyo diye pes edip hic kralicem olmuyacaktı

Users who are viewing this thread

Üst Alt