Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yeni Aldığım Sling Tarantulalar

HulaguV2

Yumurta
14 Ağu 2020
13
1
15
LV
0

yurt dışında pet shopa gidip rasgele 4 tane tarantula aldım ama pek bilgim yoktu.
Psalmopoeus irminia
pterinopelma sazimai
Neoholothele incei gold
Pterinochilus Murinus

biraz baktım ama saldırgan türler almışım kapaklarını açamıyorum bugün kapağı aralıyıp micro unkurdu ile besledim hepsi yedi yemi ama nem vs işini nasıl halledeceğim bilmiyorum

Benzer konular

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Dostum hiç bakmayı bilmeden aldın merak ediyorum şuanki teraryumları nasıl fotoğraf atabilir misin tarantula bakımını ve bu türlerin ihtiyaçlarını internetten araştır

HulaguV2

Yumurta
14 Ağu 2020
13
1
15
LV
0

Dostum hiç bakmayı bilmeden aldın merak ediyorum şuanki teraryumları nasıl fotoğraf atabilir misin tarantula bakımını ve bu türlerin ihtiyaçlarını internetten araştır
dostum bunlar küçük tırnak kadarlar ve aldığım kapta bakıyorum şuan yarın kapları bir tık büyüteceğim yem yedi hepsi 3 gün sonra yine besleyeceğim

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

dostum bunlar küçük tırnak kadarlar ve aldığım kapta bakıyorum şuan yarın kapları bir tık büyüteceğim yem yedi hepsi 3 gün sonra yine besleyeceğim
Aldığın kap nasıl ama bu canlılarda geniş alan zararlı bile olabileceği için büyütmene gerek olmayabilir fotoğraf atarsan uygunluğu ve değiştirmen gerekir mi gerekmez mi bir şey diyebiliriz

HulaguV2

Yumurta
14 Ağu 2020
13
1
15
LV
0

Aldığın kap nasıl ama bu canlılarda geniş alan zararlı bile olabileceği için büyütmene gerek olmayabilir fotoğraf atarsan uygunluğu ve değiştirmen gerekir mi gerekmez mi bir şey diyebiliriz
kap parmak kadar çok büyük değil bu hastahanedeki tahlil kaplarına koyacağım

kubilay kaplan

Asker
Emektar
Deneyimli Hobici
8 Haz 2020
210
213
180
Ödüller
5
LV
2

Abi ilk olarak murinuslardan başlayalım.
Murinuslar ısı değerleri 27-29 derece ideal nem seviyesi olarak %40-%60 arası olmalı.
Murinuslar agresif bir türdür çok hızlalılardır çalı türüdürler yani hem yer hem de ağaç türü tarantulaların özelliklerini gösterebilirler bu yüzden besleme yaparken veya başka bir alana geçirilirken dikkatli olunmalı.
P.irminia ise ağaç türü her zemine tırmanabilen agresif ve zıplayabilen bir tür.
Ve çok zevkli iyi seçim yapmışsın.
Isı ve neme gelirsek ısı 25-28 derece ideal nem seven bir tür %70-90 arası nem istiyor
Beslemesi çok zevkli ama tırmanıp zıpladığı için kaçabilir dikkatli olunmalı.
P.sazimai murinus gibi çalı türü. Agresif değil kaçmayı düşünür bombalama tüyleri vardır
Sıkıştığı yerde bombalar ısı ve neme gelirsek.
Isı 24-28 derece olmalı nemse %60-%80 arası ideal nem seven bi tür. Gelelim en bomba türe. N.incei gold. Çok ama çok hızlı bir tür göz açıp kapayana kadar kaçabilir. Ama aksine sakin bir türdür murinus gibi yoğun ağ örücüdür. Çok büyümeyen bir türdür 6-7 cm baçak çapı olan bir tür yani bşraz küçük.Yeme karşı çok agresiftir ki bu bizim istediğimiz bişey. Nem ve ısıysa, 25-28 derece nem ise %70-80% seviyesinde olmalı

HulaguV2

Yumurta
14 Ağu 2020
13
1
15
LV
0

fd1e28fe-0ae2-4f7b-a1d2-109c191cec65.jpg

kubilay kaplan

Asker
Emektar
Deneyimli Hobici
8 Haz 2020
210
213
180
Ödüller
5
LV
2

Abi eğer kaçıcaklarından korkarsan yada birden ataklarsalar bunu engellemek için beslemeyi tarantulanın bulunduğu kabı daha büyük bi kabın içine kuyarsan firarı engellersin bunuda ekleyim başka sorun olursa dm den ulaşabilirsin.

kubilay kaplan

Asker
Emektar
Deneyimli Hobici
8 Haz 2020
210
213
180
Ödüller
5
LV
2

Kapların boyutu güzel abi ama kabuk atımında alanı küçük olduğu için sıkıntı çıkarabilir. Bu kapların bi boy büyüğü çok ideal olur

Users who are viewing this thread

Üst Alt