Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yeni Başlayacağım

Barbaros

Majör
29 Haz 2020
82
25
80
LV
0

Yeni başlayacağım ama internet ve bu forumdan belli başlı şeyleri öğrendim fakat eksiğim var gibi hissediyorum.
öncelikle alacağım başlıca malzemeler neler
ne kadar sürede bir yemek ve şekerli su vereceğim
cevaplarsanız sevinirim

KOMA

Media
25 Haz 2020
65
23
50
24
LV
0

Knk işteyim şuanda eve geciyim herşeyi detaylı atıyım sana daha rahat edersin ?

Alperen_04

Media
28 May 2020
46
12
50
LV
0

Yeni başlayacağım ama internet ve bu forumdan belli başlı şeyleri öğrendim fakat eksiğim var gibi hissediyorum.
cevaplarsanız sevinirim
Bakmadıysan Karınca Çiftliğim'in eski videolarına bakabilirsin. Ben öyle başladım.

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

cevaplarsanız sevinirim
test tüpü, pamuk ve uzun çubuk alacaksın en basit bir tanede lasius tetra topinoma kraliçesi buldunmu kolay gerisi işçiler çıkmadan besleme yapmana gerek yok oda 1,5 2 ay sürer duruma göre dahada uzun süre bilir benim 4 aylık messorlarım var hala yumurta bakıyorlar, havalar iyi olmadı bir türlü.işçiler çıkıncada sivrisinek kara sinek fln verirsin yada pet shoplardan canlı yem alırsın birde şekerli su o kadar kolonin 100 işçiye ulaşması 1 2 yıl sürer zaten bu hobinin en önemli şeyi sabır

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

birşey daha soracağım sinek vererek ne kadar idare edebilirim
sana söylediğim türler herşeyi yer tavuk, ciğer, kıyma, sinek, böcek ben akşam çıkıp hamam böceği topluyorum yoldan 200 işçili crema kolonim var.Bir kaç yıl sadece lasius baktım ben bu hamam böcekleri kedi köpek mamasına pelet yeme çok geliyorlar ama beslemeye uygun değiller.Sadece tek yemlede besleyemessin un kurdu mesela sadecce un kurdu ile olmaz başka canlı yemlerde vermen lazım ama 10 işçili koloniye canlı yem iyi değil ölü vermen lazım outworlde geçtiğinde vereblirsin canlı halde tüpün içinde savaç çıkmasını istemessin.Outworldde dondurma kutusu tüpün ağısını açıp kutunun içine koyuyorsun biraz toprak antep fıstıkları kabuğundanda tabak yaparsın yemleri koymak için tamam

Barbaros

Majör
29 Haz 2020
82
25
80
LV
0

mesela bi sineği çok ufalamadan kafasını falan kesip mi veriyim
(sivrisinek vericem)

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

mesela bi sineği çok ufalamadan kafasını falan kesip mi veriyim
(sivrisinek vericem)
yok direk ver ama işçiye vereceksin kraliçe kendi yemez strese girer.Kraliçeye işçiler çıkana kadar hiçbirşey verme tüpğn içinde dursun su ve pamuk sadece

Barbaros

Majör
29 Haz 2020
82
25
80
LV
0

bende size bildiğim kadarıyla araştırıp konularınıza yardım etmeye çalışırım teşekkürler

Barbaros

Majör
29 Haz 2020
82
25
80
LV
0

zaten 1 2 tane işçi olduğunda besleme açısından kolay olsun diye mini outwotld ekliyicem

hulagu

Asker
2 Haz 2020
325
139
185
LV
0

hem nem küf mite riski azalır üstünü açık bırakırsan yukardan besleme yaprsın stresede girmezler

Users who are viewing this thread

Üst Alt