Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yeni Buldum, Erkek mi Kraliçe mi Anlayamadım

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,855
475
Ödüller
20
LV
5

Stres tamamen koloni yapısıyla koloninin cinsiyle alakalı. Kimi kraliçe 10 işçisi varken de en ufak tıkırtıda strese girer kimisi işçisi yokken dahi zor stres olur. Benim fikrimi sorarsan kraliçelerim 400-500 işçi olsa dahi hiç çıkarıp bakmam akvaryum gibi sergilemem. O halde dahi stres olabilirler. Ama sen dersen ki bir tane koloniye hep bakmak hep görmek istiyorum(bu durumu onaylamıyorum yanlış anlaşılmasın) kraliçeyi yumurtlamadan coversiz tüpe koy aydınlığa alışsın geç işçisi çıkar geç çoğalır ama alışır bu duruma.
Bu yorumunuzu gözlemlemek amacı ile bugün rufibarbis aldım bir tane.. yani dışarıda doğada denk geldi dersek daha doğru olur.. şimdi ben bunu bu şekilde coversiz ve çok aydınlık olmayan çokta karanlık olmayan odamın bir köşesi var orada koyarak herhangi bir temasın olmadan sadece gözle bakarak sonucu takip etmek istiyorum doğru bir hamlemi olur yoksa gerek yok canlıya eziyet etme dersenizde doğasına geri salarım :)
IMG_20210624_171405.jpg

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Bu yorumunuzu gözlemlemek amacı ile bugün rufibarbis aldım bir tane.. yani dışarıda doğada denk geldi dersek daha doğru olur.. şimdi ben bunu bu şekilde coversiz ve çok aydınlık olmayan çokta karanlık olmayan odamın bir köşesi var orada koyarak herhangi bir temasın olmadan sadece gözle bakarak sonucu takip etmek istiyorum doğru bir hamlemi olur yoksa gerek yok canlıya eziyet etme dersenizde doğasına geri salarım :)
Ekli dosyayı görüntüle 8173
Bunu formicada yapman hatalı olur ama tetramorium lasius gibi cinslerde yapabilirsin ben cover takmadan işçi aldım çoğu kolonimde

Metehan

Asker
15 Ara 2020
363
177
185
Ödüller
3
21
LV
2

Cover takmadan işçi almak mümkün ama doğalarında karanlık ortama yuvalanma var yarın sabah kalktığında ölü bulursan şaşırma

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

yaptığınız aynısını bir tane lasius kraliçemde deniyorum gözlem yapacağım ışığa alıştırıp coversiz yaşatmayı deneyeceğim bence eziyet olmaz tecrübe olur

❀mia

Kraliçe
27 Eyl 2020
738
329
325
Ödüller
8
LV
3

Transferde aşırı sıkıntı olmuyo aslında nem bitince geçiyolar ama bazen inatçılık yapıyorlar manuel etmek gerekiyo

nichtzz

Süper Majör
19 Haz 2021
289
75
110
Ödüller
2
LV
1

Transferde aşırı sıkıntı olmuyo aslında nem bitince geçiyolar ama bazen inatçılık yapıyorlar manuel etmek gerekiyo
ya kanka yorumlarınıza ihtiyacım var diye bir konu açtım bakar mısın oraya bu arada işçi ile çok uyumlular böyle işçi pamuğa sıkıştı az önce ağzıyla yakaladı ağzını çıkarttı oradan bir yorum bekliyorum senden o konuya

Users who are viewing this thread

Üst Alt