Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yeni Formikaryum

Ardakral

Süper Majör
21 Mar 2021
156
47
105
LV
0

Yeni projem bunu kamlarımda ada büyük ihtimal ile ataçam ( 1,2 gün sonra
PLAN
Kulak çöpü kutusundan ytongu koyacağım yer altı delik ama bant yada silikonla hal olur 1 görsel( detayları YouTube kanlımda)(kanal link: https://youtube.com/channel/UC1SV-5iQ0tP3aVH-SxY-_MA

Plan
Nasıl yapacağımı buraya çizdim ama o kapalı gibi olan yerlere kapı yapmayı düşünüyorum (koloni küçük olursa çöplerini odalara atar oda MİT’e ye neden olur o yüzden) 2 görsel

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    760.6 KB · Görüntüleme: 151
  • image.jpg
    image.jpg
    737.1 KB · Görüntüleme: 147

Benzer konular

Ardakral

Süper Majör
21 Mar 2021
156
47
105
LV
0

Arkadaşlar bu arada iki tane kraliçem in ( 4tane var)1 tane yumurtası hafif kıvrılmış ve içinde çok küçük bir siyah nokta var ötekilerde yok daha

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

Arkadaşlar bu arada iki tane kraliçem in ( 4tane var)1 tane yumurtası hafif kıvrılmış ve içinde çok küçük bir siyah nokta var ötekilerde yok daha
Yumurta larva evresine geçiş yapıyor. Yakında diğerleri de öyle olur.

Son düzenleme:

Ardakral

Süper Majör
21 Mar 2021
156
47
105
LV
0

Yumurta larva evresine geçiş yapıyor. Yakında diğerleri de öhle olur.
İnsallah abi vallah 1 ay inçe buldum daha büyümedi diye üzülüyordum ( döllenmemiş diye) 1 ay oldu bulalı 4 beş Aydırda karınca ile alakalı seyler izliyordum (tuğfan abi sa olsun) abi ne zaman bir kademe saha büyür yada ne zaman işçi çıkar bu arada 2 güne mi bakıyorum bayram günü bi 3 gün sonra bakmıştım yani Arda’da 3 güne bi bakıyorum. ( biraz uzun konuştum özür dilerim aklıma gelen her şeyi yazıyorum)

Murat erfidan

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
4 Nis 2020
1,059
503
425
Ödüller
13
LV
4

İnsallah abi vallah 1 ay inçe buldum daha büyümedi diye üzülüyordum ( döllenmemiş diye) 1 ay oldu bulalı 4 beş Aydırda karınca ile alakalı seyler izliyordum (tuğfan abi sa olsun) abi ne zaman bir kademe saha büyür yada ne zaman işçi çıkar bu arada 2 güne mi bakıyorum bayram günü bi 3 gün sonra bakmıştım yani Arda’da 3 güne bi bakıyorum. ( biraz uzun konuştum özür dilerim aklıma gelen her şeyi yazıyorum)
Uzun konuşmanızda sorun yok. Aklınızda soru işareti kalmasın yeter. Larva aşamasında 2~3 hafta kadar kalır. Pupa evresinde de 1~2 hafta kaldıktan sonra işçi olur. İyi hobiler...

Users who are viewing this thread

Üst Alt