Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yeni gelen tarantula.

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Arkadaşlar dün sling lp aldım ancak bir takım sorularım olacak.
Torfunu sıfırdan koydum toprağının 1/3ünü şırıngayla nemlendirdim sıcaklığı 24 derece
Dün micro un kurduyla yemleme denediğimde yemedi bir atak yapıyor gibi oluyor sonra vaz geçiyor.
Bugün tekrar denedim direkt kaçtı.
Ayrıca yemlemek için kabı elime aldığım an harekete geçiyor o kadar hızlı ki anlatamam. Fıldır fıldır koşuyor.
Sizce ne yapmalıyım ? Yemleme için biraz daha beklemeli miyim ? Çünkü yuvasını sıfırdan yaptım biraz zaman tanımalı mıyım ona ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,853
475
Ödüller
20
LV
5

Her canlıda yaşanan kargo sonrası stresi 4-5 gün kendi haline bırak çok sık rahatsız etme hem stresini atsın hemde yeni yerine ve ortamına alışsın..

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Her canlıda yaşanan kargo sonrası stresi 4-5 gün kendi haline bırak çok sık rahatsız etme hem stresini atsın hemde yeni yerine ve ortamına alışsın..

Kargo değil elden aldım ama veren kişi yolda çok sallandı ister istemez yemeyebilir bi 2-3 gün besleme yapma dedi ben de bi 3-4 gün bir şey vermeyeceğim bakalım sonra beslemeyi deneyeceğim. Bir de diğer sorum bu kadar hareketli olması normal mi ? Kabını elime aldığım gibi oraya buraya gidiyor acaba strese falan mı giriyor

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
370
275
Ödüller
5
20
LV
2

Kargo değil elden aldım ama veren kişi yolda çok sallandı ister istemez yemeyebilir bi 2-3 gün besleme yapma dedi ben de bi 3-4 gün bir şey vermeyeceğim bakalım sonra beslemeyi deneyeceğim. Bir de diğer sorum bu kadar hareketli olması normal mi ? Kabını elime aldığım gibi oraya buraya gidiyor acaba strese falan mı giriyor
Yani kap sarsıldığı için hareket eder belki pek hareket etmiyor ama sana çok hızlı geliyor da olabilir görmeden birşey diyemeyiz. Bende de iki adet lp var birisi 2 aydır hiç elden yemedi sadece ölü bıraktıklarımı yiyor diğeri tam tersi ikisi de aynı şartlarda olmasına rağmen. Birkaç gün bekle yine yemezse ölü yem dene.

Numune kabın varsa da ona koy o daha az sarsıntı yapar.

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Yani kap sarsıldığı için hareket eder belki pek hareket etmiyor ama sana çok hızlı geliyor da olabilir görmeden birşey diyemeyiz. Bende de iki adet lp var birisi 2 aydır hiç elden yemedi sadece ölü bıraktıklarımı yiyor diğeri tam tersi ikisi de aynı şartlarda olmasına rağmen. Birkaç gün bekle yine yemezse ölü yem dene.

Numune kabın varsa da ona koy o daha az sarsıntı yapar.

Ben kabı elime almasam da böyle yavaş yavaş hareket ediyor ama kabı elime aldığım an direkt hızlanıyor. Bugün denediğimde tam önüne attım ama yemi görünce kaçıyor yem boyutu da çok ufak micro un kurdunun en küçük hali yani onun boyutundan da ufak. Ölü de denedim bu sefer kaçmadı ama ilgilenmedi de :/

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
370
275
Ödüller
5
20
LV
2

Ben kabı elime almasam da böyle yavaş yavaş hareket ediyor ama kabı elime aldığım an direkt hızlanıyor. Bugün denediğimde tam önüne attım ama yemi görünce kaçıyor yem boyutu da çok ufak micro un kurdunun en küçük hali yani onun boyutundan da ufak. Ölü de denedim bu sefer kaçmadı ama ilgilenmedi de :/

Ölü yemi içeride bırak birkaç saat içinde mutlaka yiyecektir yemiyorsa kabuktadır muhtemelen.

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Ölü yemi içeride bırak birkaç saat içinde mutlaka yiyecektir yemiyorsa kabuktadır muhtemelen.

Abdomeni siyah değil daha doğrusu simsiyah değil. Rengi koyu değil yani canlının ondan kabuktan şüphelenmedim Bazı yemleri ortadan ikiye bölerek tam önüne atmama rağmen yemiyor. Dediğiniz gibi öldürüp vereceğim 2-3 saat sonra kontol edeceğim.
Canlıyı veren arkadaş 2-3 gün yem yemeyebilir dedi ama bilemedim

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Torfunu sıfırdan koydum toprağının 1/3ünü şırıngayla nemlendirdim sıcaklığı 24 derece
Dün micro un kurduyla yemleme denediğimde yemedi bir atak yapıyor gibi oluyor sonra vaz geçiyor.
Ayrıca yemlemek için kabı elime aldığım an harekete geçiyor o kadar hızlı ki anlatamam. Fıldır fıldır koşuyor.
Sizce ne yapmalıyım ? Yemleme için biraz daha beklemeli miyim ? Çünkü yuvasını sıfırdan yaptım biraz zaman tanımalı mıyım ona ?

Arkadaşlar dün bir daha canlı yem denedim kendine tünel kazmış havada kaptı koçum benim alıp tünele götürdü

Senqaii

Yumurta
5 Mar 2022
4
2
15
LV
0

nerden temin ettin sling lpyi söyler misin

Users who are viewing this thread

Üst Alt