Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yok mu bu sene tarantula üreten?

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Evet arkadaşlar, abiler, ablalar, küçük kardeşler yok mu bu yıl tarantula üretimi yapan yavru alan? LP demeyin elimde bir tane var 4 yıldır bende, kocaman dana kadar oldu. Farklı türler yok mu hiç? Neden kimse pulchra, boehmei, murinus vs üretmiyor artık? Nerde bu millet? 4 sene önce ilk hati hati aldığımda görüp hati hati almaya akın eden kitle nerde? Yok mu hiç sazimai yavruları? Piyasada tarantula kalmamış resmen. Biraz canlanin yav!

fureagle

Majör
3 Ara 2021
170
54
75
LV
0

Vallahi bende yerli üretim bekliyorum almak için ama hiç ses yok gibi.Nereye gidiyor bu hobinin hali :(

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,982
1,851
475
Ödüller
20
LV
5

Olur olurmasınada pek fazla duyulacağını sanmam artık herkes çekiniyor son zamanlardaki baskınlarda dolayı..

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Olur olurmasınada pek fazla duyulacağını sanmam artık herkes çekiniyor son zamanlardaki baskınlarda dolayı..
Bu baskınlarda üreticilerin evini nasıl bulup basıyorlar? Yani kendi hakkında bilgi vermezse ve elden teslim yapmazsa hiç birşey olmaz diye tahmin ediyorum

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Bu baskınlarda üreticilerin evini nasıl bulup basıyorlar? Yani kendi hakkında bilgi vermezse ve elden teslim yapmazsa hiç birşey olmaz diye tahmin ediyorum

Kargodan teslim ediyor problem de orda başlıyor zaten. Şöyle düşün canlı üretldi ve kargolanacak 100 ayrı kişiye kargolamaya gidiyor 1inde canlı ölü oluyor. O 1 kişi de ihbar edebiliyor çünkü kargo firmalarında göndericinin telefon numarası ismi soy ismi tcsi vs heeer şeyi gözüküyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Kargodan teslim ediyor problem de orda başlıyor zaten. Şöyle düşün canlı üretldi ve kargolanacak 100 ayrı kişiye kargolamaya gidiyor 1inde canlı ölü oluyor. O 1 kişi de ihbar edebiliyor çünkü kargo firmalarında göndericinin telefon numarası ismi soy ismi tcsi vs heeer şeyi gözüküyor.

Peki kargoda tarantula olduğunu nasıl ispatlıyor? Genelde canlı yem vs yazılıyor ustune. Kanıt yoksa delilde yoktur. Sonuçta bu işi yillardir yapan var. Hatta adam kendi tel numarası üstünden whatsapptan katalog atıyor. Benim bildiğim çevresinde canlıların bulunduğu yeri bilen biri arası bozulunca gidip şikayet ediyor, direk adrese baskın yapiyorlar

CanlılaraMeraklı

Pupa
Yasaklanmış Üye
18 Eki 2021
63
12
30
LV
0

Abi bende yaptıktım busene rose yapıcaktım baktım bizim 2 üreticide baskın yemis digeride oorkmuş vazgeçmiş bende satım vazgeçtim busene az üretim olur kıstlı türler olur bence muri ile lp üretimi olur gine oda muri 2 üreticek var sadece lp bilgim yk

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Nasıl yiyorlar bu baskını hâlâ merak ediyorum, doğrudan canlıların bulunduğu yeri şikayet mi ediyorlar ne yapıyorlarsa artık. Çünkü millet ithalatla getirip satıyor birşey olmuyor. Benim tahminim çevrelerinden bilen birileri şikayet ediyor

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Peki kargoda tarantula olduğunu nasıl ispatlıyor? Genelde canlı yem vs yazılıyor ustune. Kanıt yoksa delilde yoktur. Sonuçta bu işi yillardir yapan var. Hatta adam kendi tel numarası üstünden whatsapptan katalog atıyor. Benim bildiğim çevresinde canlıların bulunduğu yeri bilen biri arası bozulunca gidip şikayet ediyor, direk adrese baskın yapiyorlar

Kanıt olarak wp yazışmaları. Abi şu şu canlı var mı evet var ibana para gönder dekont at gibi yazışmalar yeterli kanıt oluyor. Yakın çevresi de ihbar ediyor olabilir

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
349
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

Kanıt olarak wp yazışmaları. Abi şu şu canlı var mı evet var ibana para gönder dekont at gibi yazışmalar yeterli kanıt oluyor. Yakın çevresi de ihbar ediyor olabilir

Benim söylemek istediğim de bunlar kanıt oluyorsa eğer ithalatçılara neden birşey olmuyor? Biz üretim bulamıyoruz ama onlara msj atınca katalog gönderiyorlar çat diye 😀

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Benim söylemek istediğim de bunlar kanıt oluyorsa eğer ithalatçılara neden birşey olmuyor? Biz üretim bulamıyoruz ama onlara msj atınca katalog gönderiyorlar çat diye

İthalatçılar cidden baskın yemiyor. Bunun nedenini bilmiyorum.

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
389
370
275
Ödüller
5
20
LV
2

hocam başka bir dünyada mı yaşıyorsunuz anlamıyorum nasıl haberiniz olmuyor

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

hocam başka bir dünyada mı yaşıyorsunuz anlamıyorum nasıl haberiniz olmuyor

Şahsen ben üreten asla görmedim. Direkt hiç görmedim yani. Ya cidden kendilerini çok iyi gizleyip sadece belirli şekilde satıyorlar ya da hiç satış yapmıyorlar.

Yustley

Media
11 Mar 2021
73
53
50
Ödüller
1
LV
1

Benim söylemek istediğim de bunlar kanıt oluyorsa eğer ithalatçılara neden birşey olmuyor? Biz üretim bulamıyoruz ama onlara msj atınca katalog gönderiyorlar çat diye 😀
Hocam, yukardan tanıdığınız varsa her şey legal 😅. İthalatçıların sağlam çevresi var ki ithal edebiliyorlar, gümrükten geçirebiliyorlar.

CanlılaraMeraklı

Pupa
Yasaklanmış Üye
18 Eki 2021
63
12
30
LV
0

ocaktan beri 4 5 tane farklı türde üretim oldu minimum bir o kadar daha busefer ama bildigmkdrıyla murinus üretimi fazla olucak digerleri az die biliyorum
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Hocam, yukardan tanıdığınız varsa her şey legal 😅. İthalatçıların sağlam çevresi var ki ithal edebiliyorlar, gümrükten geçirebiliyorlar.
Evet baya iyi paketleme yapıorlar ve çevre denen birşey ama biz üreticiler magduruz

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Evet baya iyi paketleme yapıorlar ve çevre denen birşey ama biz üreticiler magduruz

Hobiye sırf bu yüzden ara verenlerdenim. Sürekli diken üstünde durmak çok kötü. Eğer üretici iseniz yaz sonu sizden canlı almak isterim.

Users who are viewing this thread

Üst Alt