Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Yok mu bu sene tarantula üreten?

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,980
1,850
475
Ödüller
20
LV
5

Bunu defalarca bir çok yerde yazdım.. bilenler hatırlayanlar da vardır..

Devlet işin ticari boyutunda ister ithal ister besle ondan yana sıkıntı yok.. ama çiftlik kurup üretim yapıp para kazanıyorsan ve bununda vergisini vermiyorsan devlet buna müdahale ediyor.. yoksa kimse senin benim evimde beslediğim 2-3 tarantulanın peşine düşmez..

fureagle

Majör
3 Ara 2021
170
54
75
LV
0

benim şuana kadar gördüklerim balfouri cc regalis versicolor irminia yazın da üretim olur herhalde discord sunucularında biraz gezinseniz bile görürsünüz çevreye gerek yok
Peki yerli üretimde fiyatlar ne olur ? Yaz sonu 150-200 liraya hangi türleri bulabilirim? İthaldeki canlıların fiyatı bana çok fazla geldi,biraz daha bekleyip üreticiye destek olmayı planlıyorum.

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Devlet işin ticari boyutunda ister ithal ister besle ondan yana sıkıntı yok.. ama çiftlik kurup üretim yapıp para kazanıyorsan ve bununda vergisini vermiyorsan devlet buna müdahale ediyor.. yoksa kimse senin benim evimde beslediğim 2-3 tarantulanın peşine düşmez..

Bu düşünceye bir dönem ben de sahiptim. Fakat bir kaç kişiden ticaretini yapmadığı halde sosyal medyaya attığı için baskın yediğini öğrendim. Birisi ihbar etmiş yani

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Yushlen

Kraliçe
Emektar
20 May 2021
390
369
275
Ödüller
5
20
LV
2

Peki yerli üretimde fiyatlar ne olur ? Yaz sonu 150-200 liraya hangi türleri bulabilirim? İthaldeki canlıların fiyatı bana çok fazla geldi,biraz daha bekleyip üreticiye destek olmayı planlıyorum.
üreticiye göre değişir 200 lira altında klasik türler disinda pek birsey bulamazsin

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
350
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

ocaktan beri 4 5 tane farklı türde üretim oldu minimum bir o kadar daha olur bu yaz
Hiç bir ilanda görmedim hiç bir sitede de görmedim Lp harici
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Hobiye sırf bu yüzden ara verenlerdenim. Sürekli diken üstünde durmak çok kötü. Eğer üretici iseniz yaz sonu sizden canlı almak isterim.

Ben de bırakmıştım elimde son bir tane kaldi, tam onu da gönderecekken vazgeçtim ve geri dönme kararı aldım 😊 umarım en kısa zamanda Türkiye'de de bu konuda adımlar atılır da ülkemizde egzotik canlilar serbest olur.
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Bu düşünceye bir dönem ben de sahiptim. Fakat bir kaç kişiden ticaretini yapmadığı halde sosyal medyaya attığı için baskın yediğini öğrendim. Birisi ihbar etmiş yani

Onun sosyal medyaya atmakla pek bir alakası yoktur muhtemelen tanıyan birisi sosyal medyadan görüp şikayet etmiştir. Sosyal medyadan bakip baskın yapmazlar

Son düzenleme:

nigrita

Majör
16 Ara 2021
108
53
75
LV
0

biri cimere yazarsa baskın yapabiliyorlar diye biliyorum. Şu konuştuğumuz konu bile çok komik ya insanlar diğer ülkelerde köpek gezdirir gibi boynunda 2 metrelik yılanla geziyor biz evde beslediğim böcek için baskın yaparlarmı diye endişeleniyoruz :D

Emre_zr

Alate
Moderatör
Deneyimli Hobici
19 Mar 2021
350
206
225
Ödüller
6
31
LV
3

biri cimere yazarsa baskın yapabiliyorlar diye biliyorum. Şu konuştuğumuz konu bile çok komik ya insanlar diğer ülkelerde köpek gezdirir gibi boynunda 2 metrelik yılanla geziyor biz evde beslediğim böcek için baskın yaparlarmı diye endişeleniyoruz :D
Neyse ki artık cimere gelen şikayetlerde ispat yoksa dikkate alınmayacak 😀

Users who are viewing this thread

Üst Alt