Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

YUMURTLAMAYAN MESSOR SORUNU

ege yücel

Pupa
10 Ocak 2022
60
5
30
LV
0

MERHABA MESSOR TURU BİR KRALİCEM VAR VE YUMURTLAMIYOR 2 HAFTA OLDU BULALI DOKUNMUYORUM GAYET SAĞLIKLI ORTAMDA SORUN NEDİR

İSTANBULDA KALDIRIMDA BULDUM

Benzer konular

Rejoz

Media
10 Haz 2022
102
29
55
Ödüller
1
LV
1

Kış Geldi Neredeyse Bu Aylarda Bulunan Messorlar Genellikle Yumurtlamaz Kış Uykusu Görmeden Ancak İlla Yumurtlasın İstiyorsan Isıtıcı Ped İle Mümkün Olabilir

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,856
475
Ödüller
20
LV
5

Geçen sene bu zamanlar Eylül'ün ilk haftası bulduğum Solenopsis ve messor kraliçleri 1 ay yumurtlamamıştı Ekim ayında 2 aylık kış uykusuna yatırdım ve sonra yumurtlamışlardı.. yani karıncalar içgüdüsel olarak mevsimlerin farkında bu yüzden önünlerinde kış olduğunu bildikleri için yumurtlamayı tercih etmiyor.. hatta formica kolonim bile şu an yumurtlamayı durdurdu şu an 15-20 tane pupa var ve yeni yumurta yok.. yani bu tamamen benim teorim ve tecrübem

MehT

Pupa
4 Eyl 2022
82
27
30
LV
0

Kışa yaklaştığımız içindir büyük ihtimalle veya ortamın uygun değildir sıcaklık beslenme stres vb gibi

Users who are viewing this thread

Üst Alt