Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Acil Yardım Edin

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

sabah saat 12 gibi evde babam ufak tefek köşelere ilaçlama yaptı. sonra eve kara sinek girdi .sonra ben de salak gibi unutup yakalayıp bacağını messor kraliçelerimden birine verdim şimdi kontrol ettiğimde bu şekilde buldum .hemen farklı bir tüpe nakil ettim bu şekilde ters duruyor doğrulamıyor yapabileceğim bişey var mı ????

Benzer konular

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

sabah saat 12 gibi evde babam ufak tefek köşelere ilaçlama yaptı. sonra eve kara sinek girdi .sonra ben de salak gibi unutup yakalayıp bacağını messor kraliçelerimden birine verdim şimdi kontrol ettiğimde bu şekilde buldum .hemen farklı bir tüpe nakil ettim bu şekilde ters duruyor doğrulamıyor yapabileceğim bişey var mı ????
Dua etmekten başka bir seçenek olduğunu sanmıyorum şu aşamada. ?
(fotoğraf eklenmemişsiniz)

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

IMG_20210516_202930.jpg
IMG_20210516_202948.jpg

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

şuanda yumurtlar ve kraliçe farklı tüpte . yumurtalara zarar gelir mi ne yapmalıyım

EgzotikÇiftlik

Yumurta
25 Mar 2021
4
1
15
LV
0

Maalesef yapabileceğin bir şey yok, eğer verdiğin sineği yedi ise muhtemelen ölecektir ya da ciddi hasar alacaktır :(

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

e bu hayvanın 20 30 tane larvası yumurtası var onlar ne olucak

Yetkin

Kraliçe
Emektar
Deneyimli Hobici
13 Tem 2020
986
494
325
Ödüller
13
LV
4

Sineği yememiştir muhtamelen ama yine de o ve yumurtalar kimyasaldan etkilenmiştir

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

koloninin adına el fatiha diyosunuz ha ? salak kafam ? ? ? ? ??????

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

keşke bu davranışımı yaparken düşünseydim. ben bu hataya düştüm .siz düşmeyin. maalesef ki kraliçeyi kaybettik az önce baktım ayaklarını büzmüş ölmüş. ? ? ? :cry: :cry: ? ? ????. ben tüpü atayım mı gömeyim mi ? yazık oldu koloniye öööööööffffffffff

Flavus

Asker
7 Nis 2020
340
160
185
Ödüller
3
LV
2

keşke bu davranışımı yaparken düşünseydim. ben bu hataya düştüm .siz düşmeyin. maalesef ki kraliçeyi kaybettik az önce baktım ayaklarını büzmüş ölmüş. ? ? ? :cry: :cry: ? ? ????. ben tüpü atayım mı gömeyim mi ? yazık oldu koloniye öööööööffffffffff
tüpü neden atacaksın kaynar suda yıka kullanmaya devam et

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

arkadaşlar tekrardan merhaba . şuanda bir durum güncellemesiyle karşınızdayım . dün gece messor kraliçe yapmış olduğum bilinçsiz davranışlar yüzünden çeşitli rahatsızlıklar geçirdi hatta 9 çeyrek gibi de ayaklarını büzüp test tüpünün içinde ters duruyordu. tüpü çevirmeme rağmen hiçbir hareket belirtisi alamamıştım. ama az önce kontrol ettiğimde eskisi gibi olmasa da ayakta durabildiğini ve az çok yürüyebildiğini gördüm. şahsen bu duruma çok şaşırdım. umarım sineğe bulaşan kimyasallar kalıcı bir rahatsızlık bırakmaz ve larvalara zarar vermez. bu yaşananlar üzerine kraliçenin larvaları yeme riskinden korkuyorum. sabah görünce hemen cover ını geçirdim karanlık bir köşeye aldım . 1 1.5 hafta rahatsız etmeden bırakıcam . umarım en az zararla bu kötü süreci atlatırım . :giggle: :)?
sizin de dualarınızı bekliyorum .

yyurdugul

Süper Majör
10 Nis 2021
249
114
140
Ödüller
3
LV
2

larvaların boyutuna baktığımda tahminimce 1.5 max 2 hatfaya 2 3 tane işçi çıkar. eğer kötü bir durum olmazsa 2 3 işçi çıkınca hemen başka bir tüpe transfer edicem . sizin önerdiğiniz bişey varsa seve seve dinlerim .

Users who are viewing this thread

Üst Alt