Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Başka Kategori Göremediğim için Buraya Yazıyorum (Örümcek)

talhaakın

Süper Majör
6 May 2021
288
124
140
Ödüller
3
LV
2

enteresan örümcekler görüyorum, hiçbir bilgim yok. zıplıyordu sanırım. cinsini bilen var mı

Ekli dosyalar

• P_20210516_120326.jpg
    P_20210516_120326.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 220

Benzer konular

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,855
475
Ödüller
20
LV
5

Ayrıca bugün bende odamın duvarında bu minik dostu buldum zararsız bi jumping spider (zıplayan örümcek) kendisini bir kaç gün gözlemlemek ve izlemek için misafir edip sonra doğasına geri salacağım :)
IMG_20210515_141641.jpg

Ayrıca videoda yükleyecektim ama nedense izin vermiyor yüklüyor videoyu ama sonrasında uzantı felan diyip kabul etmiyor :)

talhaakın

Süper Majör
6 May 2021
288
124
140
Ödüller
3
LV
2

Ayrıca bugün bende odamın duvarında bu minik dostu buldum zararsız bi jumping spider (zıplayan örümcek) kendisini bir kaç gün gözlemlemek ve izlemek için misafir edip sonra doğasına geri salacağım :)
Ekli dosyayı görüntüle 6881

Ayrıca videoda yükleyecektim ama nedense izin vermiyor yüklüyor videoyu ama sonrasında uzantı felan diyip kabul etmiyor :)
benim attiklarim da zıplıyordu, bu sekilde tutsaniz örümceği yasayabilir mi

Burhan 28

Asker
28 Tem 2020
382
174
185
Ödüller
3
LV
2

Ekli dosyayı görüntüle 6881

YouTube a atıp link paylaşabilirsiniz. ?

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,855
475
Ödüller
20
LV
5

peki nasıl bulabilirim öyle tereyum içinde beslemek icin basit türler
Yukarda dedim ya beslenemezler çok geçmeden ölümle sonuçlanır bi kaç kez tecrübe ettim ve edenlerede şahit oldum böcek olsun örümcek olsun kertenkele veya başka sürüngenler ev ortamında esaret ve stress altında büyümüyor veya beslenemiyor.. yine bahsettiğim gibi ben sadece bi kaç gün gözlemlemek için misafir edicem yukarıdaki minik dostu sonrasında geri salacağım :)

talhaakın

Süper Majör
6 May 2021
288
124
140
Ödüller
3
LV
2

cok küçük yeni çıkmış olanları evde alıştırma şansımız var mı veya satın alma

Erastes

Kraliçe
Yönetici
Deneyimli Hobici
12 Nis 2021
1,983
1,855
475
Ödüller
20
LV
5

Durumu şöyle özetliyim sokakta yakaladığımız bir kediyi evcilleştirmeyiz veya besleyemeyiz dimi ama pet shopa gidip bir kedi aldığımızda besleyebilir eğitebilir bizimle oynayabilir alışabilir vs vs.. doğadaki her canlı içinde durum aynıdır mesala tarantula doğadan alsan evinde bakamazsın bir süre sonra ölür gider ama hobide olan türleri alırsan gayet sağlıklı şekilde bakılır ve gelişir bununda özünde dedeleri hatta atalarının ev ortamı hobisinden gelmesidir ve nesilden nesile sürer gider bu DNA.. ha diyeceksin dedeleri ve atalarıda sonuçta doğadan alınıp hobiye başlanıldı evet doğru doğadan alındı araştırma için labaratuvarlarda üzerine denetler yapıldı yapay çifltleştirme vs vs sonra hobiye sunuldu :)

talhaakın

Süper Majör
6 May 2021
288
124
140
Ödüller
3
LV
2

Durumu şöyle özetliyim sokakta yakaladığımız bir kediyi evcilleştirmeyiz veya besleyemeyiz dimi ama pet shopa gidip bir kedi aldığımızda besleyebilir eğitebilir bizimle oynayabilir alışabilir vs vs.. doğadaki her canlı içinde durum aynıdır mesala tarantula doğadan alsan evinde bakamazsın bir süre sonra ölür gider ama hobide olan türleri alırsan gayet sağlıklı şekilde bakılır ve gelişir bununda özünde dedeleri hatta atalarının ev ortamı hobisinden gelmesidir ve nesilden nesile sürer gider bu DNA
anladım. peki hobi icerisinde olan orumcekleri nasıl temin edebilirim bi bilginiz var mı

Users who are viewing this thread

Üst Alt