Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Beslemesi En Zevkli Tür Hangisi Sizce?

Ulaş

Media
7 Mar 2021
37
5
50
LV
0

Ben yeni başladım bu hobiye messor kraliçesi var ama sizce beslenmesi en zevkli olan tür hangisi sizce?

Benzer konular

Ömerke

Süper Majör
7 Mar 2021
201
97
140
Ödüller
1
LV
1

Ben yeni başladım bu hobiye messor kraliçesi var ama sizce beslenmesi en zevkli olan tür hangisi sizce?
tetramorium caespitum ve messor bence tetralar her şeyi genelde yediği ve çok çabuk tükettikleri için baya iyi messorlarda canlı yem bakım derdi yok daya tohumu gitsin ve majorları bya güzel

cansin

Pupa
24 Mar 2021
23
12
30
LV
0

diacamma rugosum. daha çok canlı yem, daha çok ilgi istediği için çok keyifli bir tür. ayrıca kolonilerine kraliçe yok diye biliyorum. diğer işçiler üstünde daha dominant olan karınca koloniye hükmediyor. çok zevkli ve ilgi çekici bir tür

16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

Catalar kesinlikle çok güzel. Zor denir ama nodus dışındaki türlerden albicans curso ve aenescens çok basit şartlarda beslenebilir. En zoru nodus bence. Hem çok aktif hem beslenmesini izlemek çok güzel.
hocam nodus basit diğerleri zor, tr'de sıfırdan aenescens yetiştiren görmedim :D
Sorunuzun cevabı size bağlı ben büyük seviyorum dersen cataglyphis ve messor besliyeceksin, küçük seviyorum dersen tetramorium soloepsis ve pheidole güzel seçim olucaktır

14 May 2020
455
174
185
Ödüller
4
LV
2

hocam nodus basit diğerleri zor, tr'de sıfırdan aenescens yetiştiren görmedim :D
Sorunuzun cevabı size bağlı ben büyük seviyorum dersen cataglyphis ve messor besliyeceksin, küçük seviyorum dersen tetramorium soloepsis ve pheidole güzel seçim olucaktır
Sıfırdan birtek nodusu denedim (çünkü birtek onu bulabiliyorum çevremde) ve başarısız oldum. Ae ve albi de ise koloni olarak satın aldım, ev sıcaklığında çok rahat çoğalıyor. Altına ısıtıcı koydum 50 işçide prens çıkardı albi kolonisi hatta. O yüzden kolay dedim. Tek kraliçe hakkında bilgim olmadan yorum yapmam yanlış oldu haklısınız.

16 Haz 2020
534
405
325
LV
0

Siyah apha nın tam adını verseniz?
aphaenogaster senillis diye düşünüyorumda, ATC bey zamanında değil demişti guruplu muruplu bişeylere giriyomuş, beni aşan knular onlar, enes görürse bu mesajı açıklar belki :)
cats.jpg

Users who are viewing this thread

Üst Alt