Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

BU İŞÇİLER HANGİ TÜR ?

mertt35

Yumurta
19 Mar 2023
9
0
5
LV
0

IMG_20230326_165523.jpg
arkadaşlar bu resimdeki işçi karıncalar hangi türe ait ? Ufacıklar kıl kadar bunları hep merak etmişimdir her yerde varlar bilgisi olan var mı ?

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Bu fotoğraftan tür tahmini yapmak çok zor benim tahminim camponotus veya crematogaster cinsi olabileceklerini düşünüyorum

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

İşçi formları özellikle kafa yapısı camponotusa çok benziyor campoların Minor işçisi olabilir. Hatta ben tür tahmininde de bulanacağım camponatus aegaeus olduğu düşünüyorum.

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

Şaşıracak bir durum yok, şaşkınım deyip çok bilmişlik yapmanın lüzumu da yok elbette bu fotoğraftan kesin bir yargı çıkaracak da değiliz kendi fikrimi beyan ettim ister katılırsınız ister katılmazsınız. Direkt olarak bu türdür diye bir söylemde bulunmadım adı üstünde tahmin doğru da olabilir yanlış da

1 Nis 2023
11
1
15
LV
0

Bana da messor structor gibi geliyor 😄 tıpkı onlarında işçileri gibi kıl kadar ve ufacıklar
ayni alt familyaya bile dahil degiller. camponotus ile tapinoma da farklı alt familyalarda
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

Şaşıracak bir durum yok, şaşkınım deyip çok bilmişlik yapmanın lüzumu da yok elbette bu fotoğraftan kesin bir yargı çıkaracak da değiliz kendi fikrimi beyan ettim ister katılırsınız ister katılmazsınız. Direkt olarak bu türdür diye bir söylemde bulunmadım adı üstünde tahmin doğru da olabilir yanlış da
alt familyasini bile dogru bilemediginiz canliya tur tespiti denemeniz sasirilacak bir sey. hatanizi kabul etmek yerine neden cikistiginizi da anlamadim

Thunder

Alate
Deneyimli Hobici
26 Tem 2020
407
223
225
Ödüller
6
LV
3

ayni alt familyaya bile dahil degiller. camponotus ile tapinoma da farklı alt familyalarda
Gönderi otomatik olarak birleştirildi:

alt familyasini bile dogru bilemediginiz canliya tur tespiti denemeniz sasirilacak bir sey. hatanizi kabul etmek yerine neden cikistiginizi da anlamadim
👍

Users who are viewing this thread

Üst Alt