Karınca Dünyası Forum

Üye olmak için hemen ücretsiz bir hesap açın! Oturum açtıktan sonra, kendi konularınızı ve yayınlarınızı ekleyerek bu siteye katılabilecek, ayrıca kendi özel gelen kutunuz aracılığıyla diğer üyelere iletişim kurabileceksiniz!

Kabuk aticak olabilir mi?

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

IMG_20220627_150954.jpg

Ayak uclarinda fotoğraftakine kiyasla biraz daha koyuluk var ve abdomenin ust kismi kellesmis gibi duruyor canli bana geldiginden beri (1-2 haftadir) yem kabul etmedi sadece 1 2 gun önce kaba ölü yarim kurt birakmistim sabah baktigimda kurt yoktu ölü olduguna eminim sanırım yedi abdomeni biraz sismis gibi geldi suanlik durum boyle kabuk mu aticak sizce?
L3 - LP

Benzer konular

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

Hareketlerinde yavaşlık varsa ve ağ da örüyor ise evet kabuk atacaktır, yapman gerek yem yeme konusunda ısrar etmemek, daha fazla nemlemek ve karanlık ortamda bırakıp rahatsız etmemektir.

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Ekli dosyayı görüntüle 16470
Ayak uclarinda fotoğraftakine kiyasla biraz daha koyuluk var ve abdomenin ust kismi kellesmis gibi duruyor canli bana geldiginden beri (1-2 haftadir) yem kabul etmedi sadece 1 2 gun önce kaba ölü yarim kurt birakmistim sabah baktigimda kurt yoktu ölü olduguna eminim sanırım yedi abdomeni biraz sismis gibi geldi suanlik durum boyle kabuk mu aticak sizce?
L3 - LP

Bir kabuk belirtisi göremiyorum.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

nigrita

Majör
16 Ara 2021
108
53
75
LV
0

bu slingde kabuk belirtisi yok renk. Slingler kabuk atmadan önce şeffaf oldukları için renk koyulaşması bariz belli olur, ayrıca abdomen kelleşmesi yok slinglerde 3 tel tüy oluyor zaten onların hepsi de abdomenin üstünde duruyor zaten.

byskai

Süper Majör
23 Şub 2022
222
49
110
Ödüller
1
LV
1

Abdomen kelleşmesi, renk koyulaşması, yem kabul etmemesi. Hangisini göremedin acaba

Yem kabul etmemesi hariç yok. Renk koyulaşması ve abdomen kelleşmesi böyle bir görsel değil.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ard-Plt

Süper Majör
Deneyimli Hobici
6 Kas 2021
211
51
110
Ödüller
2
LV
1

Ekli dosyayı görüntüle 16470
L3 - LP
Bu lp l3 değildir

nigrita

Majör
16 Ara 2021
108
53
75
LV
0

Abdomen kelleşmesi, renk koyulaşması, yem kabul etmemesi. Hangisini göremedin acaba 🙂
kanka ciddi misin hayvan hala şeffaf yani beyaz, renk koyulaşması yok abdomeni ise tüy dolu neyi görmemiz lazım acaba,, erastesin paylaştığı görseldekine biz renk koyulaşması diyoruz sen beyaza koyu renk diyorsan bilemem.

Son düzenleme:

Verschossen

Asker
9 Tem 2021
326
52
155
Ödüller
2
LV
1

Biraz sakin arkadaslar kabuk aticak mi diye sordum daha atmıyormus cevabimi aldim fazla uzadı gibi geldi

Beko

Süper Majör
17 Ocak 2022
274
110
140
Ödüller
2
LV
1

kanka ciddi misin hayvan hala şeffaf yani beyaz, renk koyulaşması yok abdomeni ise tüy dolu neyi görmemiz lazım acaba,, erastesin paylaştığı görseldekine biz renk koyulaşması diyoruz sen beyaza koyu renk diyorsan bilemem.
Ben resime dikkatli bakmadan, arkadaşın yazdıklarına göre yorum yapmıştım aslında.
yanlış bilgi verdiysem affola

nigrita

Majör
16 Ara 2021
108
53
75
LV
0

Ben resime dikkatli bakmadan, arkadaşın yazdıklarına göre yorum yapmıştım aslında.
yanlış bilgi verdiysem affolgör
görsele göre yorum yapıyorsun sandım o yüzden yorum yapma gereği duydum eğer yanlış bir dil kullandıysam kusura bakma.

Users who are viewing this thread

Üst Alt